To nečekali

Čínská ambasáda popřála Čechům k Velikonocům. Pořádně to schytala

Čínské přání k velikonocům
Zdroj: Velvyslanectví ČLR / Petr Topič/MAFRA/Profimedia
Čínské přání a velvyslanec Čang Ťien-min
Vítězslav Boch
Vítězslav Boch
Publikováno 11. 4. 2020
Téma:

Velkou bouři vyvolalo přání, které prostřednictvím sociálních sítí poslalo Čechům velvyslanectví Číny. Obrázek zajíce v roušce a vzkaz, že Velikonoce letos budou jiné, vyvolaly bouřlivou diskuzi. Velikonoce budou jiné kvůli vám, vzkazují Číně Češi.

"Přejeme vám poklidně strávené velikonoční svátky. Letošní Velikonoce budou jiné než obvykle. Užijte si tyto čtyři dny volna s rodinou doma a především buďte opatrní. Nezapomeňte, že jsme v tom společně a společně to zvládneme," vzkázala čínská ambasáda v Praze na twitteru a facebooku.

 

"Děkujeme. A máte pravdu, díky Vám jsme v tom společně," reagoval jeden uživatel na twitteru. "Jsme v tom společně díky vašemu viru. Stejně jako je Tibet s vámi díky okupaci. Užívejte Velikonoce," vzkázal další.

 

"Nejedeme v tom společně. Jede v tom pouze čínská vláda, která svým přístupem dovolila, aby se to svinstvo rozprášilo po celém světě. Čínská vláda by měla veškerý zdravotnický materiál dodat všem zdarma a ještě zaplatit veškeré ekonomické škody," myslí si Viktor.

 

"Ale hrát si ven nepůjdeme, protože venku řádí čínská chřipka, kterou jste sem zatáhli. Fakt dík. Kdybyste od začátku nelhali, nemuselo se to vůbec rozšířit. Všichni ti mrtví jsou vaše vina," obviňuje Čínu Dan.

 

 

Jiní uživatelé připomínají také to, že Velikonoce jsou křesťanské svátky, křesťané v Číně ale rozhodně nemají na růžích ustláno. "Vy nám tady přejete klidné křesťanské svátky, zatímco vaše vláda křesťany zavírá do pracovních táborů, mučí a vraždí. Kromě této maličkosti kvůli vašim lžím umírají tisíce lidí po celém světě," zlobí se další z diskutujících.

 

Podobné komentáře schytala čínská ambasáda i na facebooku. "Dost nevkusnej čínskej humor, nebýt vás, nemusel by mít roušky nikdo. Styďte se, prolhaná bando!" napsala Šárka.

 

"Když už nám ČLR zkazila nejen Velikonoce, ale také celé hospodářství a zabila k dnešnímu dni 92 269 lidí, tak by mne zajímalo, kdy to veřejně přizná, pokorně se omluví celému světu a bez řečí zaplatí všechny vzniklé škody! A především kdy uvidíme vedení ČLR před mezinárodním soudním tribunálem?! Vaše vedení je zvrácená banda psychopatů rovnající se stalinskému období v SSSR! Patříte před soud! Odpovězte, pane velvyslanče!" dožaduje se Petr.

 

 

Na nejznámější sociální síti se ale čínská ambasáda dočkala i pozitivních reakcí. "Děkuji moc za přání. Jste opravdoví přátelé, kteří si zaslouží můj velký dík!!!" vzkazuje Věra.

 

"Děkuji za přání, vážení přátelé, pracovníci velvyslanectví ČLR v Praze, i lidem ve vaší vlasti, kterou zastupujete. I když svátky tady nebudou jako obvykle, vždy mohou přinést radost ze setkání s rodinou. A s přáteli alespoň prostřednictvím moderní techniky a technologie. Přeji vám všem krásné jarní dny," napsala Milada.

TN.cz