BEZPEČNOSTNÍ OPATŘENÍ

Číňské úřady se děsí nového viru, město s miliony obyvatel uzavřou!

Prevence proti přenosu nemoci
Zdroj: Profimedia
Takto to nyní vypadá v mnohých čínských městech
Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 22. 1. 2020
Téma:

Čína se snaží omezit možnosti přenosu koronaviru, který má na svědomí už 17 obětí. Město Wu-chan chtějí úřady odříznout od světa, ve čtvrtek tam začne platit zákaz cestování.

Podle čínských státních novin People’s Daily začne ve čtvrtek ve tři ráno středoevropského času platit zákaz cestování pro obyvatele desetimilionového Wu-chanu, pokud nebudou mít vážný důvod. Vlaková nádraží a letiště se uzavřou, bude omezený i provoz autobusů, přívozů a dalších typů dopravy.


Důvodem jsou obavy z šíření nového koronaviru. Jak píše agentura AP, většina pacientů pochází z Wu-chanu a jeho okolí, tento týden se však objevilo mnoho nových případů nákazy po celé Číně i ve světě, a to v souvislosti s cestováním během oslav Nového roku, což je pro Číňany nejvýznamnější svátek v roce.

 


V Číně je podle posledních informací 509 nakažených a 17 mrtvých. Případy nákazy jsou hlášené i z Thajska, Jižní Koreje, Japonska, Spojených států, Tchaj-wanu a Macaa. V Ženevě se ve středu kvůli viru sešla Světová zdravotnická organizace (WHO), jednání budou pokračovat ve čtvrtek.
 

Související témata:
TN.cz