Případ ze Španělska

Čínský gang nutil migranty pěstovat marihuanu. Pak ji posílali poštou

Zásah ve Španělsku
Zdroj: Profimedia
Hana Mikulková
Hana Mikulková
Aktualizováno 20.12. 2019 07:31
Téma:

Španělská policie ve čtvrtek oznámila, že rozbila čínský gang, který údajně využíval nelegální migranty na otrockou práci při pěstování marihuany. Balíčky s drogou pak posílali poštou.

Policie zatkla celkem 81 lidí. Většina z nich byli Číňané, ale mezi zadrženými je i několik Britů a vietnamských občanů. Vyšetřovatelé členy gangu podezírají, že pěstovali marihuanu v průmyslových budovách u Valencie. Úřady zabavily více než 22 000 kusů rostlin marihuany. Gang podle policie od začátku roku 2018 vyvezl okolo 4,2 tuny této drogy.

 

Marihuanu měl gang vyvážet do dalších zemí EU - zejména Británie a Holandska, prostřednictvím soukromých kurýrních společností. Balíky s drogou byly označeny jako oblečení. Policejní operace byla výsledkem osmi měsíců trvajícího vyšetřování. Policisté během ní osvobodili 36 Číňanů a Vietnamců, které gang nutil pracovat v "ponižujících podmínkách."

 

 

"Životní podmínky v průmyslových budovách byly velmi nepříznivé, zdraví škodlivé a s nízkou úrovní hygieny," uvedla policie v prohlášení. Některé z obětí nesměly vycházet ven na ulici a neměly povoleno komunikovat s vnějším světem. Úřady rovněž osvobodili 13 čínských žen, které měl gang nutil pracovat jako prostitutky.

Související témata:
TN.cz