návštěva na hradě

Čínský prezident přijede do Prahy. Bude to jediná zastávka v Evropě

Si Ťin-pching
Zdroj: isifa.com
Téma:

Poprvé v historii navštíví hlava čínského státu Prahu. Čínský prezident Si Ťin-pching přiletí v březnu. Česko tak bude držet v druhé polovině března primát. Praha se stane jedinou evropskou zastávkou čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, který z tuzemského hlavního města zamíří do USA. Píší o tom dnešní Lidové noviny.

"Půjde o významnou událost, čemuž bude odpovídat i program,“ potvrdil LN tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček. Hlava Čínské lidové republiky navštíví Česko vůbec poprvé.

 

"Ještě v období komunismu se konala návštěva čínského premiéra. Bude se jednat o historicky první návštěvu hlavy čínského státu v celé naší samostatné národní existenci. Návštěva prezidenta je spojena s rostoucím zájmem Čínské lidové republiky o středoevropský region a trhy,“ řekl LN ředitel zahraničního odboru Hradu Hynek Kmoníček.

 

 

Cestu vládce říše středu, který je i generálním tajemníkem ústředního výboru Komunistické strany Číny a předsedou vlivné Ústřední vojenské komise, domluvil loni na podzim při návštěvě v Pekingu Miloš Zeman. Akci bude organizovat Kancelář prezidenta republiky, o čemž svědčí i to, že na ministerstvu zahraničí nedisponují podrobnějšími informacemi.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / gar