Otřesná statistika

Církev plná pedofilů? Vyšetřování odhalilo šokující čísla!

Kněz
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační snímek

Už dlouho se mluví o tom, že spousta kněží sexuálně zneužívá děti ze svých "stádeček". A unikátní statistika ukazuje, že mezi katolickými duchovními je opravdu vysoký podíl těch, kteří jsou stíhaní právě za pohlavní zneužívání dětí.

Podle čísel, která má k dispozici speciální vyšetřovací komise pracující už několik let v Austrálii, je sedm procent katolických knězů obviněných z pohlavního zneužívání dětí.


A to pořád není to nejhorší - stejné vyšetřování odhalilo, že v některých katolických řádech je podíl obviněných a obžalovaných pedofilů dokonce pětinový!


Podle britského Daily Mailu je to vůbec poprvé, kdy byla historie sexuálního zneužívání dětí v církvi zkoumána takto obsáhle a daleko do minulosti. Zvláštní vyšetřovací komise zkoumala záznamy za šedesát let - od roku 1950 do roku 2010.Právnička Gail Furnessová uvedla, že průzkum záznamů ukázal, že od roku 1980 do února 2015 bylo zaznamenáno 4444 případů údajného zneužívání dětí. Z toho 60 procent těchto útoků se odehrálo v církevních institucích, většina z nich patřících právě katolické církvi.


Hrozné je, že oběti zneužívání často nebyly vyslyšeny - často byly naopak zneužité děti ignorovány, v horších případech dokonce potrestány za to, že něco řekly.


A církev podle Furnessové často pedofilní kněží kryla, jejich aféry tutlala a aktivně ničila důkazy. Statistika také odhalila, že zneužívaným dívkám bylo průměrně deset let, hochům o rok víc. 90 procent zneužívajících kněží byli muži, zbytek ženy.A špičky australské katolické církve nyní budou muset vysvětlovat, jak je možné, že pedofílie mezi kněžími byla takhle rozšířená a trvala desítky let, i když katolíci úřadům opakovaně tvrdili, že dělají všechno pro to, aby se podobné případy vymýtily a neopakovaly.


Kvůli výše popsanému ignorování obětí nebo dokonce jejich trestání je v podstatě jisté, že ve skutečnosti bylo zneužívání ještě rozsáhlejší.

pez TN.cz