konec týrání

Cirkusy úplně bez zvířat! Ministerstvo chce zakázat drezuru

Cirkus - 1
Zdroj: Profimedia
Drezura v cirkusech bude možná brzy minulostí - ilustrační foto
Téma:

Ministerstvo zemědělství plánuje zakázat novelou zákona vystupování zvířat v cirkusech. Některé druhy zvířat nesmí v cirkusech vystupovat už nyní, tento zákaz chce ale ministerstvo rozšířit. "Ministerstvo zemědělství v rámci novely zákona na ochranu zvířat proti týrání navrhuje úplný zákaz vystupování a drezury zvířat v cirkusech," uvedl mluvčí Ladislav Bílý.

Cirkusy budou asi zcela bez zvířat. Ministerstvo zemědělství plánuje novelou zákona zavést plošný zákaz vystupování všech druhů zvířat v cirkusech.

 

"Novela prošla meziresortním připomínkovým řízením a ministerstvo v současné chvíli vypořádává připomínky. Po jejich vypořádání bude stanoveno přechodné období a konkrétní podmínky zákazu vystupování zvířat v cirkusech," informoval mluvčí ministerstva Vojtěch Bílý.

 

 

Podobný zákaz, který nyní ministerstvo zemědělství navrhuje, platí v desítkách zemí. V Evropě je drezura všech zvířat v cirkusech zakázaná např. v Itálii, Nizozemsku nebo Řecku. V dalších zemích, jako je Německo nebo Polsko, se o zákazu intenzivně diskutuje.


Ministerstvo životního prostředí zase udělalo anketu, kde se lidí ptá, jestli by chtěli zakázat vystupování zvířat v cirkusu.

hru TN.cz