Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

účinná prevence

Začíná sezóna citronů: Pomohou s očistou, hubnutím i krásou!

Citron
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Cena citrónů šla konečně opět dolů. Načasování je navíc ideální, protože podzim a zima a jsou pro náš organismus náročné období plné nachlazení a jiných nemocí. Jak z toho ven bez drahých nákupů v lékárně? Zde však využití tohoto ovoce nekončí.

Citrón dělá s organismem hotové zázraky. Jeho schopnosti ocení každý. Dokáže organismus pročistit, ale je dobrý i na prevenci cévních a srdečních onemocnění a přisuzují se mu antirakovinné účinky. Navíc jeho svěží, intenzivní vůně dokáže unaveného člověka probrat, osvěžit a dodat mu vitalitu.

 

Čistí organismus

Tímto očistným nápojem nastartujte váš den. Pročistíte ledviny a játra! Také pomůže rozhýbat metabolismus. Pít by jste ho měli každé ráno, ještě před jídlem, vypít hrnek vlažné vody s citronovou šťávou. Na detoxikaci je to doslova zázračný elixír.


Kúra na hubnutí

Účinné látky v citrónech urychlují metabolismus a pomáhají tak při snižování tělesné hmotnosti. Navíc nás po kyselé chuti tolik nehoní mlsná. Po dobu 6–8 týdnů popíjejte 3x denně půl litru vlažné vody s přídavkem 3 lžic čerstvé citrónové šťávy.


Ničí žlučové kameny

Každé ráno nalačno vypijte 1 panáka panenského olivového oleje smíchaného s 1 lžící citrónové šťávy. Pak 2 hodiny nic nejezte a nepijte.

 

Nápoj užívejte po dobu tří měsíců. Už po 14 dnech začnou z těla odcházet menší žlučové kamínky. Poznáte je podle toho, že plavou na hladině, mají voskovitou konzistenci a jasně zelenou barvu.

 

Uleví od nevolnosti

Citróny jsou skvělým lékem proti nevolnosti. Ideální je popíjet ho ředěný s vodou nejméně tři krát denně. Šťáva může být v tomto případě oslazená medem nebo třtinovým cukrem.

 

ZÁZRAČNÁ KOSMETIKA

Na vybělení pleti

Když máte pigmentové skvrny anebo jen chcete sjednotit barvu pleti, dobře vám poslouží šťáva z půlky citrónu rozmíchaná s vaječným bílkem a několika kapkami olivového oleje. Nechte ji působit 15 minut a pak důkladně opláchněte.


Bělí zuby

Jednou za týden si do skleničky vymačkejte šťávu z jednoho citrónu a namáčejte do ní zubní kartáček. Tím si potom přibližně čtyři minut čistěte zuby. Nakonec si ústa vypláchněte zubní vodou.

 

Pleťová maska

Potřebujete na ni ušlehat  2 bílky, do kterých vmícháte 2 polévkové lžíce citrónové šťávy. Vzniklou směs naneste na odlíčený suchý obličej a dekolt. Masku nechte působit asi 20 minut. Pak pleť opláchněte teplou vodou.

 

Na lesklé vlasy

Jestli toužíte po krásných lesklých vlasech, umyjte si je běžnou kosmetikou a na poslední opláchnutí si do větší mísy nebo hrnce připravte vlažnou vodu se šťávou ze dvou citrónů.

 

ČTĚTE TAKÉ:

13 důvodů, proč pít vodu s citronem! Znáte je?
Osvědčené TIPY do kuchyně: Jak dostat z citronu víc šťávy a jak neplakat u cibule?
Co všechno je v obyčejném citronu z obchodu? Éčka, kyseliny, chemie...

has TN.cz