Policejní statistika

Cizinců, kteří jsou v ČR načerno, přibylo. Vedou Ukrajinci

Policie na D1 odhalila 13 imigrantů
Zdroj: Policie ČR
Ilustrační snímek
Téma:

V prvním čtvrtletí letošního roku vypátrala cizinecká policie na území Česka 1372 cizinců, kteří u nás pobývali nelegálně. Oproti stejnému období loňského roku jich přibylo o 158.

"Nejpilnějšími" nelegálními migranty v Česku jsou Ukrajinci, kterých cizinecká policie od ledna do konce března chytila 406 - o 29 víc než za první čtvrtletí roku 2018.

 

Obrovský nárůst zaznamenali muži zákona u Moldavanů - loni jich pochytali devadesát, letos to bylo 188, což je více než jednou tolik.

 

"Na třetím místě se s počtem 101 zadržených nacházejí občané Vietnamu. U nich došlo k nárůstu o 17 lidí ve srovnání s minulým rokem. Čtvrtí v pořadí jsou občané Ruska (63 lidí), což je o osm více než ve stejném období roku 2018. Páté místo zaujímají občané Gruzie (58), u nichž došlo k nárůstu o 31 lidí," uvedla Renata Grecmanová z cizinecké policie.

 

 

A pokud jde o "plnohodotné" uprchlíky ze zemí Blízkého východu, kteří přes Česko cestují ukrytí v kamionech či dodávkách, tak těch cizinecká policie za první letošní čtvrtletí odhalila devětapadesát.

 

"Pro vstup do České republiky použili zejména hraniční přechody s Rakouskem a Slovenskem s cílem pokračovat dále do Německa. Nejvíce zajištěných cizinců pocházelo z Iráku (18), Afghánistánu (10), Sýrie a Jemenu (obě po sedmi lidech)," doplnila Grecmanová.

pez TN.cz