Dobrý skutek

Cizinec na autě zapomněl peněženku. Poctivý nálezce mu 32 tisíc vrátil

České bankovky v peněžence - Ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační fotografie
Lucie Staničková
Lucie Staničková
Aktualizováno 17:23
28.4. 2021 17:13
Téma:

Obrovské štěstí měl muž, který si na střeše svého auta v Klatovech zapomněl peněženku a rozjel se. Peněženku plnou peněz našel poctivý senior, který ji odnesl na služebnu tamní městské policie.

Peněženka roztržitému muži spadla z auta na kruhovém objezdu v ulici Plánická v Klatovech. "Skutečně muž peněženku ztratil. Když se rozjel, tak po cestě spadla z auta,“ řekl TN.cz zástupce velitele klatovských strážníků Luboš Hošek.


Dotyčný měl však ohromné štěstí. Portmonku s 32 tisíci totiž našel senior, který ji odnesl na služebnu klatovské městské policie. Všechny peníze i doklady se nakonec vrátily majiteli.

 


Problematické však bylo pro strážníky muže najít, protože šlo o cizince. "Nebylo to úplně jednoduché. Ale mezitím co jsme ho hledali, přišel k nám na služebnu. Myslel, že je to jeho poslední šance,“ doplnil velitel strážníků Luboš Steinbach.


Podobných případů v poslední době přibývá. Radovat se mohl také například muž ze Svitavska, který ztratil peněženku s 15 tisíci. Také v tomto případě portmonku našel poctivý důchodce, který vše vrátil.


Rodina ztratila fotoaparát. Odevzdal ho poctivý nálezce. Více se dozvíte v následující reportáži:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz