Výhodná cena

Cizinec naletěl podvodníkovi, koupil "zlatou" cihlu za 10 tisíc!

Téma:

Kuriózní případ podvodu vyšetřují policisté z Trutnovska. Muž se rozhodl, že si přes internet za 10 tisíc korun koupí kilogramovou zlatou cihlu. Jenže to nebyl výhodný nákup, ale lest podvodníka. Muži domů přišla pouhá plastová atrapa zlaté cihly. Policie před podobnými nákupy varuje.

Zlatá cihlička zaslepila oči cizinci, který si ji našel přes inzerát. Prodávající ji vydává za skutečné zlato a čeká, kdo se chytne. Inzerát je na bazarovém portálu stále aktivní. "Není to zlato, je to jenom barva. Pod tím je to nějaký plastový a vevnitř je kámen. Takže to není zlato," uvedl podvedený muž.

 

Když po rozbalení muž zjistil, že není všechno zlato, co se třpytí, utíkal na policii. "Já jsem poprvé koupil zlato tady v Čechách. Oni chtěli deset tisíc, to jsme platili. Chtěl jsem si tak uložit peníze," vysvětlil.

 

Podvedený cizinec falešnou zlatou cihlu donesl na policejní okresek ve Špindlerově Mlýně. "Ve věci jsme zahájili úkony pro podezření trestného činu podvod. V současné době máme indicie, které by nás mohly dovést k osobě, která se dopustila prodeje tohoto zboží," uvedl policejní mluvčí Jan Čížkovský.

 

 

Pravou zlatou cihlu poznáte snadno. Přijde vám hodně těžká do ruky, má certifikát pravosti a rozhodně není za deset tisíc korun. "Běžná prodejní cena je něco málo přes milion a v těchto cenách se pohybuje dlouhodobě," sdělila Markéta Míková z jablonecké mincovny.

 

Policisté i obchodníci se zlatem doporučují drahé kovy nikdy nekupovat přes internetové bazary, ale osobně a v prověřených obchodech. "Platba předem nějakému anonymnímu inzerentovi je skutečně sázkou do loterie," prohlásil Čížkovský s tím, že podvodníkovi hrozí až dva roky vězení.

epa tn.cz / TV Nova