Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 9. 11. 2018
Útočník ze Slovenska

Cizinec napadl při rvačce strážníka. Zjistilo se, že je hledaný

Zdroj: TV Nova

Brněnští strážníci řešili rvačku u podchodu k hlavnímu nádraží. Vyprovokoval ji cizinec, který procházejícího muže polil pivem a hodil po něm sklenici. Když pak hlídka situaci zklidňovala, politý muž na jednoho ze strážníků zaútočil. Záhy vyšlo najevo, že po něm pátrá policie.

Na záběrech z bezpečnostních kamer je vidět, jak dvaačtyřicetiletý muž ze Slovenska vychrstne pivo na záda muže v červené vestě. Hodil po něm i půllitr, který dolétl až ke svědkům útoku.

 

A záhy se strhla rvačka, kterou museli uklidňovat strážníci. "Ve vzniklé potyčce pak na zemi skončilo několik mužů. V té chvíli tak hlídka mohla přivolat posily a také sanitku pro 39letého muže, který silně krvácel z obličeje," uvedla mluvčí městské policie Tereza Kadrnožková.

 

Muž politý pivem pak jednoho strážníka kopl do nohy a skončil v poutech. Zároveň se sanitkou, která odvezla poraněného účastníka rvačky do nemocnice, přijeli také policisté.

 

 

"Zjistili, že 58letý útočník je celostátně hledaný a případ i muže si proto převzali," řekla Kadrnožková. Policie také bude řešit útok na strážníka. Pokud rváče obviní z násilí proti úřední osobě, hrozí muž až čtyři roky vězení.
 

sei TN.cz