Video Karlovy vary

Cizinec neměl na taxíka. Řidiče proto napadl a odvezl se sám

Téma:

Na nedělní poledne nejspíš nezapomene taxikář z Karlových Varů. Šestatřicetiletý cizinec chtěl totiž odvést do Plzně, na cestu ale neměl peníze. Řidič taxislužby ho proto z auta vysadil. To se muži nelíbilo, a proto se rozhodl, že se odveze sám. Taxikáře povalil na zem, naskočil do taxíku, a odjel.

V neděli okolo poledne vyrazil řidič taxislužby k jedné z restaurací v Karlových Varech. Zavolal si ho tam totiž muž, který chtěl odvést do Plzně. Daleko ale nedojeli. Taxikář požadoval zaplatit předem a šestatřicetiletý cizinec žádné peníze neměl.

 

Muž se tak s taxikářem začal dohadovat a následně ho napadl. "Při vystupování z taxíku měl cizinec odcizit řidičův mobilní telefon v hodnotě kolem sedmi tisíc korun a utíkat z místa pryč," popsala mluvčí policie Zuzana Týřová.

 

Taxikář jej však po několika metrech doběhl a chtěl telefon vrátit. To však cizinec neměl v plánu, a proto na řidiče zaútočil. Následně muž do taxikáře strčil a nastartovaný taxík ukradl. "Prostě jsme se porvali. On utekl. Skočil do auta a ujel," líčí událost napadený taxikář.

 

 

Šokovaný řidič proto okamžitě kontaktoval policii. Ti kradené auto po honičce v centru města dostihli. Následně cizince obvinili z trestných činů vydírání, krádeže a výtržnictví. Kriminalisté zřejmě budou usilovat o to, aby na něj soud uvalil vazbu. Podle informací televize Nova toho má totiž na svědomí mnohem víc.

 

Zhruba hodinu před napadením taxikáře měl cizinec vběhnout do jednoho z karlovarských obchodů s oblečením. Byl polonahý, na sobě měl jenom džíny. "Bez trička přišel, byla asi nejspíš opilý. Vlastně si tady vybral tričko a šel na kasu, že nemá jakoby na útratu. A nechal nám tady pas," uvedla prodavačka.

 

 

Krádež prodavačka hned oznámila policii. Cizinec je navíc podezřelý, že na Příbramsku stačil podpálit chatu. Byl totiž celý špinavý od sazí. V této věci ho ale kriminalisté ještě nevyslechli.

pan, František Nyklas TN.cz