pátrání po muži

Policie: Muž mohl děti obtěžovat už dřív. Pátrání pokračuje

Téma:

Hledání muže, který v Praze obtěžoval malé děti, pokračuje. Policie momentálně prověřuje tipy od lidí, kteří ho v médiích poznali na videu, když hovořil s malou holčičkou na hřišti v Kyjích. Jak už jsme informovali v sobotu, dívka ho při tom natočila na mobilní telefon. Podle všeho jde o cizince, který se obtěžování dětí nedopustil poprvé. Policie proto před ním varuje.

Vlídná tvář, sladké řeči, letmé dotyky. Bylo by to v pořádku, kdyby adresátem nebyla dívka, které je kolem jedenácti let. Tohle video v sobotu zveřejnila policie, které se už týden nedaří muže vypátrat.

 

"Policie na základě zveřejnění pátrací relace přijala hned několik poznatků, které kriminalisté v současné době prověřují," řekla policejní mluvčí Andrea Zoulová.

 

 

Kolem hřiště v Jahodnici, jak se čtvrti říká, se prý pohyboval často. A vypadá to že dívka, která ho nenápadně natočila, nebyla jediné dítě, se kterým se snažil navázat kontakt.

 


"Já jsem stála u kasy, a tady dvě holky. Chtěly jít domu, ale nejely. Jako nešly domu, protože řikaly, že tam nějakej chlap je venku. Tak tady zůstaly," popsala prodavačka z obchodu.

 

V Jahodnici se staví řadové domky, většina dělníků je z Ukrajiny a policie předpokládá, že by muž mohl být jedním z nich. Prověření staveb a ubytoven ale zatím nepomohlo.

 

Vyloučeno není ani to, že už odjel z republiky. Buď kvůli policejnímu pátrání, nebo třeba jen proto, že mu skončila práce.

 

Muž je podezřelý z trestného činu navazování nedovoleného kontaktu s dítětem. Za to mu podle policistů hrozí až dva roky vězení.

reg TN.cz