Hrozivý čin

Cizinec přepadl postiženého muže. V centru Pardubic ho měl zbít a okrást

Cizinec přepadl v Pardubicích postiženého muže
Zdroj: Městská policie Pardubice
Lucie Staničková
Lucie Staničková
25.12. 2020 16:31
Téma:

Vánoce nejsou pouze svátky klidu a míru. To na vlastní kůži zakusil osmadvacetiletý handicapovaný muž, kterého v centru Pardubic přepadl, zbil a okradl šestadvacetiletý cizinec. Podezřelého však místní strážníci okamžitě dopadli.

Událost se odehrála v pátek krátce po poledni na Smetanově náměstí v centru Pardubic. "Podezřelý si vybral mladého muže, kterému vyrval nejprve mobilní telefon a poté batoh,“ sdělil mluvčí strážníků Jiří Sejkora.


Naštěstí si celého incidentu všimla svědkyně, která ihned informovala městskou policii. Podle záběrů z kamer se cizinec zaměřil na mladého muže, kterého dohnal u elektrotechnické školy a strhnul mu batoh.

 


Navíc okradenému uštědřil pár ran. Až poté se dal na útěk a snažil se co nejrychleji zmizet. K tomu však nedostal příležitost. "Podezřelý skončil do dvou minut po oznámení činu v poutech,“ doplnil Sejkora.


Jeden ze strážníků navíc zjistil, že okradený je postižený muž, kterého osobně zná. Ihned proto zavolal jeho matce, která se o otřeseného syna postarala.


Šestadvacetiletého cizince příslušníci městské policie předali policistům pro podezření ze spáchání trestného činu loupeže. Podle strážníků si podezřelý navíc přitížil tím, že čin spáchal v době nouzového stavu, a navíc jeho obětí byl postižený člověk.

TN.cz