VIDEO skandál v Británii

Poslanec chytil aktivistku za krk a vyvedl ven! Bál se, že má zbraň

Téma:

Británie řeší otřesný incident mezi členem parlamentu Markem Fieldem a aktivistkou, kterou Field nejprve natlačil na sloup, pak ji chytil za krkem a velmi nevybíravě ji vystrkal ze sálu. Měl se údajně bát, že je ozbrojená.

Skandální jednání zachytila kamera na události, na které se sešli bankéři a politici v londýnském Mansion House. Ti akorát čekali na projevy guvernéra centrální britské banky Marka Carneyho a politika Philipa Hammonda, uvádí agentura Enex.

 

Ve chvíli, kdy projev začal, dovnitř vtrhlo asi 40 protestujících z organizace Greenpeace, všichni byli oblečeni v červeném.

 

Když jedna z protestujících procházela okolo stolu, Field ji najednou chytil za ruku a přitlačil přímo na sloup. Pak ji agresivně otočil, postrčil, chytil zezadu za krk a začal tlačit před sebou z místnosti. Žena přitom namítala, že jde o pokojný protest.

 

 

Případ byl podle agentury Enex nahlášen policii. Premiérka Theresa Mayová označila záběry za velmi znepokující, uvádí BBC. Field se již za své chování omluvil. Měl prý strach, že by mohla být aktivistka ozbrojená. Konzervativní strana Fielda, který pracuje na ministerstvu zahraničí, dočasně suspendovala.
 

klma TN.cz