VAŠE TÉMA

Lepší mzdu pro zdravotní sestry, chce kandidát TOP 09 Petr Tiso

Hostem pořadu TN.cz Vaše téma byl tentokrát kandidát za hejtmana ve Středočeském kraji za TOP 09, lékař, porodník a náměstek ředitele v ústavu pro péči o matku v Praze Podolí Petr Tiso. S moderátorem Františkem Bůžkem debatoval například o své kandidatuře za TOP 09 a také například o zdravotnictví.

Lékař Petr Tiso je jedničkou na hejtmana TOP 09 ve Středočeském kraji. V současnosti pracuje jako lékař a porodník v podolském ústavu.

 

V otázce, zda-li by zvládnul případnou roli hejtmana skloubit se současným zaměstnáním, má jasno: "Pokud bych se ocitl v pozici řadového zastupitele, tak si myslím, že tato práce lze zvládat i s civilní profesí," tvrdí. V případě, že získá pozici radního, nebude v práci lékaře pokračovat. "Profese lékaře by musela na čtyři roky počkat," řekl Tiso.

 

Řeč přišla také na zdravotnictví. "Kvalitní veřejně služby jsou jedna z priorit TOP 09," řekl lékař. "To, co Středočeskému kraji chybí, nebo chybělo do poslední doby, to byla koncepce krajského zdravotnictví," tvrdí lékař.

 


Velké téma TOP 09 také financování zdravotnictví. "Ekonomika je v dobré kondici, je čas na to, aby byl zdravotnický personál, nejen lékaři, ale především sestřičky, kterých je poměrně málo, dobře odměňovány," tvrdí Tiso.

 

 

Kandidát na hejtmana je majitelem zbrojního pasu. "Člověk se cítí bezpečněji, když má k dispozici zbraň pro obranu," tvrdí Petr Tiso a dodává, že jinak by ji nepoužil. "Rád střílím terče a docela se mi daří," řekl lékař s úsměvem.

Více si už poslechněte v záznamu pořadu Vaše téma.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

has TN.cz