Vaše téma

Hejtmanka Jermanová: V kraji jde o dopravu a vztahy s Prahou

Téma:

Hostem pořadu Vaše téma byla tentokrát poslankyně Jaroslava Jermanová, která se má stát středočeskou hejtmankou. Moderátor František Bůžek se jí ptal na volby, chystané změny v kraji i odchod ze Sněmovny.

Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Jaroslava Jermanová uspěla v krajských volbách a stane se středočeskou hejtmankou. Kraj podle uzavřené smlouvy povede koalice ANO, STAN, ODS a tří zastupitelů z TOP 09. To odpovídá představám budoucí hejtmanky o "pravicové koalici". "Říkala jsem, že se budu snažit postavit koalici napravo a všechny strany z budoucí koalice stojí napravo," pochválila se Jaroslava Jermanová.

 

Na místo Jermanové budou muset v tajném hlasování poslanci volit nového člena vedení, podle informací deníku Právo by to mohla být Radka Maxová. Tajná volba ale může svádět k naschválům v rozhádané koalici.

 

Za největší zájem svého - středočeského - kraje vidí "dopravu a vztahy s Prahou". "Chceme rozpohybovat kraj s koaličními kolegy tím správným směrem," plánuje v blízké budoucnosti.

 

A i když je Čapí hnízdo v "jejím" kraji, nic to pro ni neznamená. Proti svému šéfovi Andreji Babišovi stát nebude. "Co má co Čapí hnízdo dělat s krajskou problematikou? ROP skončil a všechny operační programy jsou pod ministerstvem," odmítla narážku na podvod při dotacích na Čapí hnízdo.

 

 

Kdo podle Jermanové nastoupí na její místo? A jak se jí bude ze Sněmovny odcházet? Co chce jako hejtmanka ve Středočeském kraji změnit? A jak chce zlepšit komunikaci s obcemi, kterou před volbami kritizovala? To a více se dozvíte ve videorozhovoru s budoucí hejtmankou Jaroslavou Jermanovou.

TN.cz