Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 23. 7. 2018

Co musíte letos ochutnat u moře?

Alexandria
Zdroj: oficiální zdroj

K cestování neodmyslitelně patří nejen poznávání nových míst, ale také nových chutí. Nezapomeňte na Vaší letošní dovolené vyzkoušet tradiční místní dobroty!

Řecko

Alexandria
Zdroj: oficiální zdroj


Plánujete dovolenou v Řecku? Skvělá volba! Nejen, že si v zde užijete nádherné koupaní, lahodné víno, slunečné počasí, ale i vynikající jídlo. Na řecké kuchyni si skutečně pochutnáte. Řekové hojně využívají jejich výbornou zeleninu, v oblibě však mají i maso, a to zejména skopové a jehněčí. Z jehněčího masa, případně vepřového či kuřecího, se často připravuje i specialita, kterou byste při návštěvě Řecka neměli vynechat. Máme na mysli oblíbené řecké souvlaki, tedy grilované kousky masa napíchnuté na špejli. Takto připravené maso se podává většinou s pita chlebem a zeleninou. Na ty pravé souvlaki si zaleťte například na smaragdový ostrov Korfu.


Bulharsko

Alexandria
Zdroj: oficiální zdroj


Bulharsko je jednou z nejoblíbenějších prázdninových destinací českých turistů a jeho obliba v posledních letech stále roste. Není divu, v Bulharsku je zkrátka skvěle. Na své si zde přijdou i milovníci dobrého jídla. Bulharská kuchyně je velice pestrá a chutná. Snoubí se zde evropské a orientální tradice, pochutnáte si tu na množství zeleninových i masových jídel. Málokdo ví, že právě z Bulharska pochází i v Čechách hojně podávaný šopský salát. Mezi jednu z mnoha pochutin, kterou byste během své dovolené neměli zapomenout ochutnat, patří i Banica. Jde o slaný koláč, který je plněný zdejším bílým sýrem a nejčastěji se podává k snídani či svačině. Na rozdíl od šopského salátu v Čechách na Banicu jen těžko narazíte, doporučujeme tedy vydat se například do Primorska, kde ji najdete zcela určitě!


Španělsko

Alexandria
Zdroj: oficiální zdroj


Zvažujete pro letošní odpočinek u moře Španělsko? Tato rozmanitá země nabízí spousty možností, kde dovolenou strávit. Můžete se vydat na pevninu nebo na některý ze španělských ostrovů. Všechna místa mají však něco společného: jižanský šarm, křišťálové moře a svěží středomořskou kuchyni! Ochutnejte snad nejznámější španělskou dobrotu – paellu. Je to nejen mimořádně dobré, ale i zdravé jídlo. Nechybí v něm totiž zelenina, ryby ani mořské plody. Zajímalo by Vás, jakou paellu vaří na pobřeží Costa Brava?


Turecko

Alexandria
Zdroj: oficiální zdroj


Pokud zavítáte do Turecka, můžete se těšit na dlouhé písčité pláže, perfektní servis, bohaté all inclusive, skvělé hotelové zázemí a také na typickou tureckou baklavu. Tento slaďoučký oříškový zákusek je oblíbený nejen v Turecku, ale také na Balkáně či ve střední Asii. Baklava, jakou známe dnes, prý však pochází z Istanbulu, ačkoli samozřejmě původ tohoto dezertu si přivlastňují i další národy, jako Řekové či Bulhaři, kde se baklava rovněž těší velké oblibě. Připravit si tento zákusek doma není zrovna snadné. Nechte to tedy na odbornících a pochutnejte si na baklavě s výhledem na moře například v oblíbeném letovisku Side.

Komerční článek