Dobré skutky

Co obnáší péče o nemocné blízké? Dobrý Anděl pomohl už tisícům rodin

Klára Pospíšilová
Klára Pospíšilová
14.10. 2020 20:47
Téma:

Už osmým rokem Televize Nova spolupracuje s nadací Dobrý Anděl. Ta za téměř desetiletou existenci pomohla více než osmi tisícům rodin. Díky nadaci se každý měsíc dostává finanční pomoc tam, kde je to nejvíc potřeba. V příštích osmi týdnech vám ukážeme, co všechno obnáší péče o nemocného člena rodiny.

Dobrý Anděl už pomohl tisícům lidí, kterým do života zasáhla zákeřná nemoc jako je třeba cystická fibróza, Downův syndrom anebo rakovina.

 

"Já se těším, až mi narostou vlásky a budu si dělat drdůlky," svěřila se sedmiletá Magdalenka trpící akutní leukémií. "To nejdůležitější je samozřejmě zdraví, aby ho mohl mít více a aby byl jednou samostatný a soběstačný," přeje si matka jedenáctiletého Štěpána, který trpí vážným tělesným i mentálním postižením.

 

Péče o nemocného člena rodiny je mnohdy extrémně náročná. I ten sebemenší posun v léčbě anebo pokrok dítěte bývá vykoupen čtyřiadvacetihodinovou péčí. V následujících týdnech vám na TV Nova ukážeme, co vše musí rodiče absolvovat, aby se třeba dočkali malého úsměvu.

 

 

"Mnohdy musí jeden z rodičů zkrátit pracovní úvazek nebo dokonce odejít ze zaměstnání, to proto, aby se mohl opravdu plně soustředit na nemocné dítě," popisuje spoluzakladatel Dobrého Anděla Petr Sýkora.

 

Nadace za dobu své existence rozdala už přes jednu miliardu korun. Vybrané peníze jsou rodinám darovány každý měsíc a to do posledního haléře. Dobrým andělem se můžete stát i vy. Stačí se pouze zaregistrovat na internetových stránkách nadace.

pez TN.cz