LETNÍ DOVOLENÁ

Co to bzučí? V Tunisku změří teplotu lidem na pláži dotěrné drony!

Simona Šimková
Simona Šimková
Publikováno 2. 8. 2020
Téma:

Létající dron měřící teplotu. Přesně to se vám může stát, pokud pojedete na dovolenou do Tuniska. Země, která už v pondělí otevírá své hranice pro české občany, tuhle metodu zavedla v rámci opatření proti šíření koronaviru.

Hodně parády za málo peněz a letos i se zážitkem navíc. Spolu s ptáky vám v Tunisku budou nad hlavami létat i kusy železa. Tunisko totiž zavedlo využívání dronů, které mají termokameru a měří lidem teplotu.


Slunečná země přichází v rámci bezpečnosti nejen s takovými unikáty, ale zakládá si i na bezdotykovém provozu. Například odpadkové koše se budou otevírat samy. "U vybraných hotelů budou sloužit místo klíčů a karet QR karty, že se nebudete muset dotýkat klik," popsala mluvčí cestovky Invia Andrea Řezníčková.


Lehátka na plážích a u bazénů se k sobě nesmí přiblížit na metr. Stoly v restauracích od sebe musí být vzdálené dokonce na 2,5 metru a maximální kapacita jednoho stolu jsou čtyři lidé. Hotely budou využívat pouze 50 procent své kapacity.

 


Při vstupu do země nejsou zapotřebí testy nebo povinná karanténa. Ale pozor, to platí pouze v případě, že tam jedete jako turista. "Pokud budete cestovat s cestovkou, nemusíte mít test ani při cestě tam, ani zpátky, pokud jedete individuálně, třeba jako obchodník, musíte mít test," vyjasnil Jan Papež z Asociace cestovních kanceláří.

Anketa

Vadily by vám drony měřící teplotu?

Hlasovalo 123 lidí.

Určité povinnosti máte i v případě dovolené v Řecku, Bulharsku a Španělsku, kde vyžadují nejpozději 24 hodin před vstupem do země vyplněný registrační formulář. V případě Itálie se vyplňuje až na tamním letišti. Přísnější jsou ve Spojených arabských emirátech. "V tuto chvíli musíte mít testy, i pokud cestujete přes Dubaj," dodal Papež.


Kdy dojde k uvolnění pravidel v dalších oblíbených destinacích, jako je Egypt a Turecko, zatím podle ministerstva zahraničí není jisté.
 

TN.cz