Meteor, nebo UFO?

Co to je? Astronaut natočil ve vesmíru tajemné světlo! VIDEO

Téma:

Italský astronaut natočil ve vesmíru záblesk světla. Podle odborníků jde o meteor, který vstupuje do atmosféry v oblasti Atlantiku. Konspirační teoretici ale poukazují na několik drobností, které na videu nesedí.

Astronaut Paolo Nespoli pracuje na vesmírné stanici ISS. Při jednom z "výletů" do volného prostoru se mu podařil natočit pád meteoru skrz zemskou atmosféru v oblasti Atlantiku. Video pak zveřejnil na svém twitteru. Píše o tom portál Daily Mirror.

 

"Na ISS pozorujeme mnoho meteorů, ale nikdy se mi nepodařilo natočit ho na video. Tentokrát jsem měl štěstí a zachytil jsem jasnou ohnivou kouli. Byl to velice rychlý meteor, letěl asi 40 km za sekundu," odhadl Nespoli. Na videu najdete meteor v 7. vteřině a poté ještě jednou v čase 1:14.

 

K teorii, že záhadné světlo bylo meteorem, který dopadl na Zemi, se přiklonili i zástupci Evropské kosmické agentury (ESA). Ti uvedli, že šlo o těleso v průměru menší než jeden metr. Pohybovalo se podle nich asi dvakrát rychleji než "běžný" meteor. Podle jiných expertů mohlo jít o úlomek družice.

 

A se svojí verzí přišli i konspirační teoretici. Skupina, která vystupuje na youtube pod přezdívkou Secureteam10, upozornila, že některé věci na oficiálním vysvětlení nesedí. Portál Mirror citoval jejich představitele Tylera.

 

 

"Lidé si většinou neuvědomí, že jde o časosběr. Země se otáčí opravdu rychle a údajný meteor je jen takový záblesk ve vesmíru. Když si to pak spočítáte, vyjde vám, že letí o dost pomaleji. Rychlostí, kterou neletí ani ty nejpomalejší meteory," prohlásil Tyler.

 

Konspirátoři také porovnali Nespoliho video se záznamem meteoru z roku 2011. "Když oba 'meteory' na záběrech srovnáte, vůbec se nepodobají. Je to krátký, useknutý objekt, který ani nemá pověstný ocas," upozornil Tyler. Podezřelé je podle něj i to, jak rychle ESA přišla s vysvětlením.

 

"Proč to tak rychle publikovali, když to nikdy jindy neudělali? Proč tvrdí, že jde o meteor, když si nejsou jistí? Proč nejedou do oblasti, kam měl spadnout a nevyzvednou ho, aby měli důkaz? Proč to vůbec jako meteor nevypadá? A proč nám ukazují jen časosběr, ale tvrdí, že jde o normální rychlost?" ptá se Tyler.

epa TN.cz