Záhada

Co to je? Z kanálu vybublala podivná zelená hmota! VIDEO

Z kanálu lezl zelený sliz
Zdroj: oficiální zdroj
Téma:

Je to záhada, o které mluví celé město a o které se díky internetu dozvěděl celý svět. A všichni si kladou otázku - co je ta divná zelená hmota, která jako kdyby vyrostla z kanálu?

Vypadá trochu jako pistáciová zmrzlina, trochu jako věc, která vyrostla ze salátové okurky. Každopádně si celé město Bluffdale v americkém Utahu už od čtvrtka láme hlavu s tím, co ta zelená pěna je a kde se vzala.


A sluší se říct, že místní jsou pořádně vyděšení. A právem. Welby Jacob Canal, ze kterého podivná pěna "vypučela", je totiž napojený na řeku Jordan, která vytéká z Utažského jezera (Utah lake). A jezero momentálně z 90 procent pokrývá jedovatá řasa, kvůli které už minimálně 100 lidí skončilo v nemocnici.Zmíněný vodní kanál navíc napájí místní farmy, takže není divu, že záhadné zelené cosi způsobilo v Bluffdalu pořádné pozdvižení. Hygienici dokonce k podivnému nálezu vyslali speciální pohotovostní tým. A přijeli ivědci, aby zanalyzovali, z čeho se podivná pěna/sliz skládá.


Odborníci zatím nevyloučili přítomnost jedovatých řas, ale podle hygienika Nicholase Ruppa je pravděpodobnější, že podivnou substanci mají na svědomí chemikálie, kterými se kanál nedávno čistil od mechu.


Související témata:
pez TN.cz