Vodní obluda

Co to proboha je? Rybáři z řeky vytáhli děsivého mutanta!

Zmutovaná ryba z Ruska - 1
Zdroj: Profimedia
Rybáři vylovili z řeky Kama zmutovanou rybu
Téma:

Z ruské řeky Kama vytáhli rybáři podivně vypadající rybu. Černý mutant má děsivý výraz, obrovské oči i ostré zuby a tvarem připomíná velkého úhoře. Jde zřejmě o mutaci hlavačkovce, který byl do oblasti zavlečen, nebo vlkouše.

Hrůzu nahánějícího mutanta chytili rybáři v ruské Udmurtské republice. Když bizarní rybu z řeky Kama vytáhli, zděsili se jeho hlavy i tvaru těla. Okamžitě pořídili fotky, které se začaly sdílet na internetu.

 

Monstrum prý měřilo víc než 60 centimetrů a tvarem těla připomínalo úhoře. Ve tváři měla černá ryba opravdu děsivý výraz, který podpořily i obrovské tmavé oči. V tlamě pak skrývala špičaté zuby. Šlo o masožravce, rybáři ho nalákali na červa.

 

GALERIE: Zmutovaná ryba z Ruska

1
/
4
Zdroj: Profimedia
Zmutovaná ryba z Ruska - 1

 

Sami rybáři považují rybu za mutaci hlavačkovce Glenova, který žil původně ve východoasijské řece Amur. V Rusku se objevil ve 40. letech minulého století, kdy ho místní chovali pro zábavu. Několik z nich pak ryby vypustilo do přírody, kde se bez přirozených predátorů rychle rozmnožily.

 

 

Někteří odborníci, kteří viděli snímky na internetu, ale s rybáři nesouhlasí. Zvláštní ryba byla podle nich spíše zmutovaná piraňa, čemuž by napovídaly i ostré zuby. Jiní ji považují za mutaci říčního úhoře. Podle biologů může jít také o vlkouše, kterému se jinak říká mořská kočka.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nejzáhadnější tvorové světa: Tyhle bestie byste určitě potkat nechtěli!

OTŘESNÝ ZÁŽITEK: Žena našla ve své posteli děsivé monstrum! Co jí žilo celá léta na střeše?

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
epa/pez TN.cz