Obchodní inspekce

ČOI kontrolovala dětská hřiště, inspektoři objevili desítky problémů!

Dětské hřiště - ilustrační foto - 4
Zdroj: TV Nova
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
8.7. 2020 11:55
Téma:

Česká obchodní inspekce (ČOI) loni zkontrolovala více než 150 "atrakcí" na více než dvou desítkách dětských hřišť. Při prohlídkách inspektoři odhalili několik desítek nedostatků. Většina vznikla až za ostrého provozu skluzavek či houpaček.

"V průběhu roku 2019 zkontrolovala ČOI 156 zařízení (houpaček, skluzavek apod.) dětských hřišť. U pěti z nich zjistila porušení zákona o technických požadavcích na výrobky a u dalších 36 zařízení byly zjištěny nedostatky, které vznikly až v důsledku jejich používání," vypočítává mluvčí obchodní inspekce Jiří Fröhlich.

 

Kontroly přitom nemířily jen přímo na dětská hřiště, ale také k výrobcům a distributorům prolézaček a dalších atrakcí, které se se na tato hřiště montují. Celkem bylo kontrol 39, z toho 24 přímo na hřištích.

 

Inspektoři si prohlédli 156 herních prvků, u nichž odhalili celkem 41 nedostatků - pět z nich nesplňovalo zmíněný zákon o technických požadavcích, za což padly na místě pokuty ve výši tří tisíc korun.

 

 

"Nedostatky, které vznikly v důsledku provozu dětských hřišť, se týkaly nejvíce povinného značení. Dále nebyla zajištěna roční hlavní prohlídka nebo bylo zařízení poškozené. Tyto nedostatky kontroly odhalily 36krát," popsal Fröhlich.

 

ČOI proto devíti provozovatelům dětských hřišť nařídila problémy odstranit. "Opatření byla splněna a tím pominul i důvod zákazu použití výrobků," uzavřel mluvčí ČOI.

TN.cz