Comic Con Prague

Do Česka se sjeli fandové komiksů, dorazily i hvězdy světového filmu

Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Aktualizováno 10:09
12.2. 2020 8:48
Téma:

Od 7. do 9. února hostilo O2 universum historicky první pražský Comic Con. Sen desetitisíců českých fanoušků seriálů, filmů a komiksů se tak po letech dojíždění do zahraničí konečně splnil. Podle prvotních reakcí celá akce dalece překonala očekávání a nadšení účastníci nešetří chválou.

Bezpochyby jednou z největších hvězd celé akce byl Ron Perlman, hvězda filmů Hellboy, Hellboy 2: Zlatá armáda, nebo například Pacific Rim. Besedy s Hellboyem si pochvalovali všichni účastníci, které redakce TN.cz na Comic Conu oslovila. Nadšení byli i fanoušci Gimliho z Pána Prstenů, usměvavý sympaťák John Rhys-Davies dorazil do Prahy rovněž.

 

 

Zvučná jména zastoupili i "Superman" Brandon Routh, známý rovněž rolí Atoma v seriálu Legends of Tomorrow (Legendy zítřka) z dílny DC a Casper Van Dien. Toho si fanoušci pamatují zejména z filmů Hvězdná pěchota a Ospalá díra. Dorazil i "conový" veterán s českými kořeny David Nykl a Noční král ze Hry o trůny Vladimír Furdík.

 

Anketa

Navštívili jste někdy Comic Con nebo podobnou akci?

Hlasovalo 56 lidí.
"Díky za fantastickou akci. První ročník naprosto předčil má očekávání. Musím vypíchnout hlavně časové sloty na focení a podpisy, díky tomu jsem všude čekala mnohem kratší dobu, než jsem očekávala, takže pro mě velmi příjemné překvapení. Organizace byla v této části naprosto perfektní. Celý víkend jsem potkávala celkem dost různých organizátorů a celý víkend byli všichni z nich ochotní poradit a byli v pohodě, za což klobouk dolů. Těším se na další ročník," pěla chválu Zuzana Ch.

 

 

Komiksové nadšence potěšil svou přítomností scénárista Brian Azzarello, který má na kontě například Hellblazera nebo Jokera. České tvůrce zastoupili Petr Kopl (Pérák: Oko budoucnosti, Dračí chůvy, Komiksový náčrtník), Jonáš Ledecký (Kapsy, Znovuzrození hrdinů, DC: Liga spravedlnosti) a Dan Černý (Matracman, Kňour a Mník). Ze spisovatelů fanoušky nadchl zejména František Kotleta (SPAD, Hustej nářez, Bratrstvo krve).

 

 

Na první pražský Comic con zamířily také stovky fanoušků v kostýmech svých oblíbených hrdinů. Ti se na festival sjeli z celého Česka a také ze zahraničí. Bohaté zastoupení fantastických kostýmů měla filmová sága Hvězdné války a populární fantasy série Hra o trůny.

 

Zahraniční cosplayery, tedy fanoušky, kteří si kromě vzhledu oblíbené postavy osvojí i její povahu, řeč těla a vystupování, zastoupil například muž v kostýmu Homelandera z kontroverzní komiksové série The Boys.

 

GALERIE: Comic Con Prague

1
/
10
Zdroj: TN.cz
Comic Con Prague - 1

 

Přední české cosplayery zastoupila Germia, která TN.cz přiblížila svůj kostým Valkyrie z počítačové hry Fortnite. Že Češi mají zlaté ruce, dokázala i tvůrkyně kostýmů Jana Šebestová, která se objevila jako Black Widow z dílny studia Marvel. Doprovodil ji přítel Aleš v kostýmu "Žvejka" z Hvězdných válek, který v do detailu přesném cosplayi měřil 214 cm a vybavený hlasovým modulátorem ukrytým v kostýmu vydával i ty správné "chewbacčí" zvuky. O svém působení v organizačním týmu zaměřeném na Hru o trůny pro TN.cz promluvila i Kristýna Drábková, která po dobu Comic Conu ztvárňovala krásnou Melisandru.

 

 

Na své si přišli i ti, kteří chtěli doplnit svou sbírku akčních figurek či tematických plakátů. Celý prostor O2 universa zaplnily stánky s nejrůznějšími tématickými předměty. Pokud by to snad bylo návštěvníkům málo, mohli si na památku pořídit fotografii s legendárním vozem KITT z televizního seriálu Knight Rider s Davidem Hasselhoffem v hlavní roli.

 

Zájemci si mohli vyzkoušet i železný trůn, zavítat do Doktorovy Tardis, nebo si pořídit fotografii s některým z marvelovských a DC hrdinů v životní velikosti. Program conu plnily přednášky na nejrůznější knižní, filmová či seriálová a komiksová témata a po celou dobu konání akce také besedy se zahraničními i českými hosty.

 

Organizace pražského Comic conu byla v dikci společnosti Comic-Con Prague s.r.o., ve spolupráci s pořadatelem Festivalu Fantazie SFK Avalon o.s. a společností Active Radio a.s.

TN.cz