ŠÍŘENÍ VIRU

Covid-19 po okresech: Nákaza je už všude, nejdéle odolával Pelhřimov

Roman Dolejský
Roman Dolejský, Petr Zelený
Publikováno 4. 4. 2020
Téma:

Již všechny okresy v České republice mají pacienty s Covid-19. Nejdéle odolovál okres Pelhřimov, kde ještě před několika dny hygienici neevidovali žádného pacienta. První dubnovou sobotu je tu jeden nakažený člověk. Podívejte se na podrobný přehled podle okresů, kolik je kde nakažených.

Zatímco některé okresy jsou podle údajů krajských hygienických stanic koronavirem silně zasažené, v jiných je jen několik infikovaných. Posledním okresem bez nákazy zůstával Pelhřimov na Vysočině, ale už i zde je jeden nakažený. Přesto Vysočina se 132 případy zůstává mezi kraji s nejmenším počtem pacientů. Situace ve středočeských okresech není jasná, hygienici uvádí jen číslo za celý kraj, které je po Praze druhé nejvyšší Kompletní přehled najdete na konci článku.

 

Největší počet nakažených je v okrese Olomouc, kde se nacházela uzavřená oblast kolem Uničova, Červenky a Litovle. K sobotnímu ránu na Olomoucku evidovali hygienici celkem 305 nakažených. Následují Domažlice v Plzeňském kraji se 114 nakaženými a Litoměřice v Ústeckém kraji se 104. Okres Olomouc má již více nakažených než většina jiných krajů celkem.

 

 

Kromě Prahy je podle dostupných údajů ministerstva zdravotnictví a od hygieniků nejvíce nakažených ve Středočeském kraji, a to 508, následuje Olomoucký s 380 případy a třetí je Moravskoslezský kraj 376 pozitivně testovanými. Nejméně nakažených je v Jihočeském kraji, kde je jich evidováno 119, následuje Královéhradecký kraj se 129 a Vysočina s 132 nemocnými.

 

Celkový počet osob s pozitivním nálezem Covid-19 podle hlášení krajských hygienických stanic (KHS). Hlášení KHS uvádí nálezy až po ověření, což je časově náročné. Proto jsou počty v tabulce o něco nižší než celkové aktuální počty pozitivních nálezů, které zahrnují také nálezy z laboratoří: 

 

Počty nakažených v západních, jižních a severních Čechách - data z krajských hygienických stanic shromážděná v sobotu 4. dubna po poledni:

 

Počty nemocných s Covid-19 po okresech - první část 4. 4. 2020 [xls] 

 

Počty nakažených ve východních Čechách, na Moravě a ve Slezsku - data z krajských hygienických stanic shromážděná v sobotu 4. dubna po poledni:

 

Počty nemocných s Covid-19 po okresech - druhá část 4. 4. 2020 [xls] 

 

Žena v uzavřené zóně porodila chlapečka. Podívejte se na reportáž televize Nova:

Související témata:
TN.cz