Koronavirus u hvězd

Covid-19 u celebrit: Koptu trápí horečky, Zagorová už chystá koncerty

Simona Šimková
Simona Šimková
Publikováno 5. 10. 2020
Téma:

Nákaza koronavirem se nevyhýbá ani známým českým osobnostem. Aktuálně bojuje s vysokými horečkami v domácí izolaci herec Václav Kopta. Z jednotky intenzivní péče v pondělí lékaři propustili europoslance Jiřího Pospíšila (TOP 09).

Neustávající horečky přes 39 stupňů, suchý kašel a vážné problémy s dýcháním. To europoslance Jiřího Pospíšila přimělo po pěti dnech domácích útrap vyhledat lékařskou pomoc.

 

"Dostal jsem covidový zápal plic, ty plíce byly v tu chvíli silně zasažené. To byl důvod, proč mě lekaři umístili do intenzivní péče, dávali mi hodně léků a kyslík," popsal Pospíšil televizi Nova pobyt v nemocnici.

 

Po šesti dnech na jednotce intenzivní péče a podání remdesiviru ho v pondělí lékaři propustili domů. "Dnes se cítím lépe, ale nejsem uplně zdráv," dodal.

 

 

Před 10 dny byl kvůli problémům s dýcháním převezen do motolské nemocnice i známý komik Petr Čtvrtníček. A jakmile to půjde, navštíví ho jeho kamarád Milan Šteindler, který ho prý vždy dokáže "vhodně podpořit".

 

"Já už jsem se za ním kdysi stavoval, když měl zlomenou čelist, tak jsme mu nosili oříšky a žvýkačky," řekl Šteindler.

 

Jaké komplikace dokáže Covid-19 způsobit, poznala také zpěvačka Hana Zagorová i její manžel Štefan Margita. "Hanka měla hrozné příznaky, 14 dnů měla čtyřicítky horečky. U mě to probíhalo tak, že jsem do nemocnice nemusel, 16 dnů jsem doma ležel a 10 dnů jsem měl horečky," vzkázal Margita.

 

Zagorová strávila v nemocnici deset dní, teď je už doma a prý se připravuje na koncerty.

 

 

Doma s horečkami je i herec ze seriálu Ulice Václav Kopta. "Ozvu se, až toho šmejda porazím! Buďte zdrávi," prohlásil.

 

Mírnější průběh měl Covid-19 u zpěvačky Lucie Bílé, zápasníka MMA Karlose Vémoly, herečky Simony Stašové nebo jejího kolegy Ladislava Freje. Pozitivní test měla také Ivana Gottová. Musela se kvůli tomu odložit premiéra dokumentu o jejím zesnulém manželovi Karlu Gottovi.

drz TN.cz