Jihočeský kraj

Covid-19 v jižních Čechách vytlačuje žloutenka. Rozšířila se z bufetu

Michaela Klárová
Michaela Klárová
12.10. 2020 17:56
Téma:

Ke koronavirem způsobené epidemii se na jihu Čech přidávají také počty nemocných žloutenkou typu A. Podle hygieniků se začala šířit z bufetu u nádraží v Českých Budějovicích. Nemocných je už několik desítek.

Několik pacientů musela hospitalizovat nemocnice v Českém Krumlově, která kvůli tomu zřídila speciální stanici, kam lékaři už přijali nemocné nejen z Českého Krumlova, ale i Tábora nebo Českých Budějovic.

 

Českokrumlovská nemocnice za to na oplátku nemusí hospitalizovat pacienty s covidem, ty posílá přímo do krajské nemocnice v Českých Budějovicích. V nemocnici v Českém Krumlově prozatím skončily asi tři desítky pacientů s hepatitidou typu A.

 

 

Všichni prý byli v relativně dobrém stavu, ty těžké případy zůstaly na infekčním oddělení v Budějovicích. Ředitelka krajské hygienické stanice v Českých Budějovicích uvedla, že nakažení jsou v drtivé většině zaměstnanci Českých drah nebo lidé pohybující se v blízkém okolí nádraží, kteří s největší pravděpodobností jedli v nedaleké jídelně.

 

Ta vařila asi sto obědů denně. Není vyloučeno, že v následujících dnech přibydou další nemocní. Hepatitida typu A je tzv. nemoc špinavých rukou virového původu, její inkubační doba je patnáct až padesát dní, v průměru jde o třicet dnů.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

kvo TN.cz