budoucí středoškoláci

Covid komplikuje dny otevřených dveří. Prohlídky škol proběhnou online

Lucie Cochlarová
Lucie Cochlarová
Aktualizováno 21:40
9.12. 2020 21:15
Téma:

Koronavirus letos mění také zaběhnuté způsoby náboru studentů na střední školy. Budoucí studenti se do tříd většinou osobně nepodívají, možnost budou mít ale online. Jedno olomoucké gymnázium dokonce školákům nabídne virtuální prohlídku pomocí známé počítačové hry Minecraft.

Studenti Slovanského gymnázia vymysleli prohlídku školy pro své budoucí spolužáky originálně. Mrzelo, je, že je nemohou osobně pozvat do učeben, a tak na to šli pomocí Komenského školy hrou. Navíc gymnáziu ušetřili desítky tisíc korun a poznali nové kamarády.

 

"Proces tvorby v Minecraftu trval několik stovek hodin," prozradil televizi Nova student gymnázia David Vrai. "Na tom projektu, konkrétně na té stavbě, se podílelo asi dvacet lidí," doplnil ho spolužák Šimon Bláha.

 

Práce jim zabrala stovky hodin. Tím ale možnosti webu nekončí. "Jsou tam online vstupy, rozhovory s učiteli," pochlubil se ředitel gymnázia Radim Slouka.

 

 

Před řadou deváťáků teď stojí důležité rozhodnutí. Musí si zvolit střední školu, ale přitom se do ní nemohou podívat. I ostravská Střední škola elektrotechnická doufá, že její elektropanely nezůstanou osamoceny a žáci si školu vyberou.

 

Vytvořili si také video a se žáky budou ve dnech "viruálních dveří" diskutovat, připojí se učitelé i bývalí absolventi. "Rodiče nám volají, dva až tři telefony denně, že mají zájem se se svými dětmi přijít na tu školu osobně podívat," říká zástupce ředitele Lubomír Franek.

 

Školy i žáci teď doufají, že se na prohlídku vydají alespoň v únorových termínech. Tedy pár dní před podáním přihlášek. Lákavá videa pro budoucí studenty už na svých stránkách zveřejňují i vysoké školy.

Kateřina Sejková TN.cz