Hvězdné trable

Covid na festivalu v Cannes. I přes opatření ho slavná herečka chytila!

Patrik Balcar
Patrik Balcar
13.7. 2021 21:46
Téma:

Tradiční filmový festival v jihofrancouzském Cannes je v plném proudu a už za pár dní vyvrcholí předáváním Zlaté palmy, tedy ceny pro nejlepší snímek. Loni byl jeden z nejvýznamnějších evropských filmových svátků kvůli pandemii zrušen a i letos ho doprovází přísná opatření. I přesto se některým hercům nákaza nevyhnula.

Červené koberce a slavné hvězdy jako Matt Damon, Jodie Fosterová, nebo Sean Penn, pozlátko skoro jako za starých časů. Tradiční filmový festival po roční pauze opět přilákal na francouzskou riviéru tisíce návštěvníků.

 

"Dojalo mě to, jsem moc rád, že tu letos jsem. Ten pocit, kdy zase můžu být v jedné místnosti s tisíci lidí, které neznám, ale kteří patří do stejné komunity, je úžasný," rozplývá se Damon, představitel tajného agenta Jasona Bourna.

 

Loňský ročník byl poprvé od vzniku festivalu v roce 1946 zrušen - kvůli pandemii. Otazník nad dvoutýdenním festivalem visel i letos, pořadatelé ho z května nejdříve odložili na červenec, kdy za přísnějších podmínek dostal zelenou - povinné jsou roušky, test nebo očkování, přijelo méně návštěvníků a koná se méně akcí.

 

"Bylo to pro nás náročné, když bylo vloni zavřeno. Festival je pro nás velmi důležitý. Vloni tu nebyli žádní turisté, vůbec nikdo. Bylo to opravdu těžké," popisuje manažer restaurace David Flamme.

 

Koronavirus ale slavný festival komplikuje i letos. Pozitivní test měla třeba francouzská herečka Léa Seydouxová, která se v nové bondovce Není čas zemřít už podruhé objeví po boku Daniela Craiga jako bondgirl.

 

Herečka se izoluje v Paříži a možná tak zmešká vyvrcholení festivalu - sobotní předávání ceny pro nejlepší film Zlaté palmy. O tu letos soutěží 24 snímků, Léa Seydoux hraje dokonce ve třech z nich.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

pez TN.cz