Nemocnice

Covidoví pacienti mohou stisknout umělou ruku, aby jim nebylo smutno

Uměla ruka pro covidové pacienty
Zdroj: Twitter/@sadiquiz
Uměla ruka pro covidové pacienty
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
16.4. 2021 22:53
Téma:

Na pacienty bojující s covidem-19 v nemocnicích kromě samotných zdravotních problémů často doléhá i smutek ze samoty. Sestřička jedné brazislké nemocnice se jim snaží léčbu alespoň trochu zpříjemnit. Dává jim umělou ruku vytvořenou z dvou gumových rukavic naplněných vodou, kterou pak mohou stisknout, aby se necítili úplně sami.

Ruka boží nebo láska v rukavici. Tak se přezdívá umělé ruce, kterou dávají v nemocnici v brazilském Sao Paulu covidovým pacientům, aby se jim lépe překonával smutek z izolace i strach z nemoci samotné.

 

Navíc má i praktické využití, prý prospívá krevnímu oběhu. Dvě chirurgické rukavice se totiž plní horkou vodou. O nadšení pacientů se mluvit nedá, podle portálu Metro jsou ale rádi, že si takový dotek nemusejí pouze představovat.

 

Za nápadem stojí zdravotní sestřička Semei Araujo Cunhaová z jednotky intenzivní péče. Na její snahu zpříjemnit nakaženým léčbu upozornil novinář Sadiq Bhat na twitteru.

 

 

Brazílie je jednou z nejpostiženějších zemí koronavirem na světě. Denně tam průměrně přibývá 80 tisíc nakažených, aktivních případů má přes milion a od začátku pandemie se jich tam potvrdilo téměř 14 milionů. Obětí je více než 365 tisíc.

 

 

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz