Déšť a bouřky

Na Česko udeřily silné bouřky, nejvíc bičovaly Plzeňsko! VIDEA

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková, Zdeněk Drgáč
17.8. 2020 22:06
Téma:

Horké počasí v Česku vystřídal déšť a mírné ochlazení, nicméně na konci týdne se podle meteorologů opět vrátí tropické teploty. Během dne platila výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před silnými bouřkami, které v pondělí zasáhly západ Čech. Nejhorší situace panovala na Plzeňsku.

"V pondělí a úterý bude od západu postupovat přes naše území studená fronta," informoval ČHMÚ. Vydal dokonce výstrahu před silnými bouřkami, která platila od pondělních 14:00 hodin do 22:00 hodin pro Středočeský kraj (Beroun, Dobříš, Hořovice, Příbram, Rakovník, Sedlčany), Jihočeský kraj, Plzeňský kraj, Karlovarský kraj, Ústecký kraj (Chomutov, Kadaň, Podbořany, Žatec), Jihomoravský kraj (Břeclav, Bučovice, Hodonín, Hustopeče, Kyjov, Slavkov u Brna, Veselí nad Moravou, Vyškov), Olomoucký kraj, Zlínský kraj a Moravskoslezský kraj.

 

Hasiče na Plzeňsku zaměstnaly silné deště:

 

Nejvíc napilno měli plzeňští hasiči, v souvislosti s deštěm podle mluvčího Petra Poncara zasahovali více než 25krát. Voda na okrajích města zaplavila silnice, někde dokonce poničila povrch z kamenných kostek. Pod vodou se ocitla například Borská pole. Odstraňovali také popadané stromy. 

 

V obci Radčice na Plzeňsku se sesunul svah u domu. Silný déšť ve večerních hodinách trápil i Prahu.

 

GALERIE: Bouřky udeřily na Plzeňsku

1
/
15
Zdroj: Krimi Plzeň
Bouřky udeřily na Plzeňsku - 3

 

"Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů. Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně," doporučil ČHMÚ.

 

Bouřky udeřily na západě Česka. Podívejte se na radar:

 

Předpověd počasí na další dny

 

Úterý

V úterý bude oblačno až zataženo, v západní polovině Čech přechodně i polojasno. Na většině území meteorologové očekávají občasný déšť nebo přeháňky, ojediněle dokonce i bouřky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od 18 do 14 stupňů, nejvyšší denní od 22 do 26 stupňů.

 

 

Středa

I ve středu bude většinou oblačno s přeháňkami a ojedinělými bouřkami. Na východě a severovýchodě republiky bude převážně zataženo s deštěm. Ráno se ojediněle mohou vyskytnout i mlhy. Večer pak bude na celém území oblačnosti i srážek ubývat.

 

V maximech dosáhnou teploty přes den 22 až 26 stupňů, na severovýchodě jen 21 stupňů. V noci pak klesnou na 16 až 12 stupňů.

 

Čtvrtek

Ve čtvrtek bude polojasno až skoro jasno, na severu a východě republiky se však mohou ojediněle objevit i přeháňky při zvětšené oblačnosti. V noci budou teploty od 15 do 11 stupňů, přes den se vyšplhají na 24 až 28 stupňů.

 

 

Pátek

V pátek se do Česka vrátí tropy. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 29 až 33 stupňů a obloha bude jasná až polojasná. K večeru však v Čechách bude od západu přibývat oblačnosti. Noční teploty se budou pohybovat od 16 do 12 stupňů.

 

Víkend

V sobotu už bude opět oblačno až zataženo, ačkoliv na východě zpočátku může být obloha polojasná. Na většině území meteorologové očekávají přeháňky nebo bouřky. V neděli však bude srážek a oblačnosti postupně ubývat.

 

Nejnižší noční teploty budou zpočátku od 18 do 14 stupňů, později pouze od 14 do 10 stupňů. Denní teploty se v sobotu vyšplhají na 25 až 29 stupňů, na východě až na 32 stupňů. V dalších dnech se pak očekává už pouze 21 až 26 stupňů.

TN.cz