Problémové počasí

ČR pokryla ledovka. Staly se desítky nehod, ambulance jsou plné lidí

David Pik
David Pik
Aktualizováno 20:45
17.2. 2021 12:30
Téma:

Varování meteorologů se vyplnilo. Česko pokryla v noci na středu a ráno ledovka. Staly se desítky nehod a obrovské problémy měli i chodci. Úrazové ambulance jsou plné.

Na hlavním tahu z Havlíčkova Brodu na Žďár nad Sázavou na Vysočině u Pohledu se ráno na zledovatělé vozovce srazila dvě osobní auta s kamionem. Ten po střetu silnici zablokoval na několik hodin.

 

Řada nehod se stala i na jižní Moravě. U Ostrovačic se při srážce tří osobních aut a dodávky zranilo pět lidí - jeden z nich vážně. V Hodějovicích skončil po smyku autobus "zaparkovaný" v příkopu. "Dopoledne jsme zasahovali u většího počtu dopravních nehod, evidujeme sedm střetů, při kterých se zranilo sedm lidí," přiblížil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

 

A neklouzalo to jenom na silnicích, ale i na chodnících. Leckde by se místo bot hodily spíše brusle. Už od rána se kvůli úrazům na zledovatělých chodnících plnily ambulance nemocnic.

 

 

"Jela jsem se očkovat proti koronaviru, stoupla jsem na namrzlý schod, spadla a zlomila jsem si nohu," povzdychla si Lenka Milfajtová. Daniel Výborný si na ledu zlomil malíček.

 

Ledovka by podle předpovědí meteorologů mohla hrozit ještě v pátek. Od víkendu by se mělo začít výrazně oteplovat. Čeká nás zřejmě obleva a prudké tání.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

pez TN.cz