Nesmí nic chybět

ČR se připravuje na volby. Ve volební místnosti mají i baterky

Téma:

Už tento pátek se otevřou volební místnosti. Konat se budou krajské volby, v části republiky také senátní. Důkladné přípravy už jsou na několika místech u konce - nesmí chybět nic, co by volební komise mohla potřebovat.

V každé volební místnosti musí samozřejmě být státní znak a vlajka. Ale nechybí ani hygienické prostředky a toaletní papír. V Jihlavě členové volební komise dostanou i baterky a jsou připraveni na nečekané situace.

 

"V minulosti se například stalo, že přestal jít elektrický proud, tak jsme tam měli i baterky. Také se stalo, že během noci někdo ukradl vlajku, a tak je vždy připraven na magistrátu někdo, kdo doveze to, co v té volební místnosti chybí," řekl TV Nova mluvčí jihlavského magistrátu Radek Tulis.

 

Pro zhruba 40 tisíc voličů je v Jihlavě připraveno 58 volebních místností. A k těm, kteří nemohou sami přijít k volebním urnám, jako jsou například pacienti v nemocnicích nebo imobilní klienti domovů pro seniory, přijede na požádání volební komise s mobilní volební urnou.

 

"V jihlavské nemocnici nikdo nepožádal o to, aby mohl volit tady v nemocnici," řekla mluvčí jihlavské nemocnice Monika Zachrlová. Velký zájem mají ale pacienti jihlavské psychiatrické nemocnice. O možnost volit za pomoci mobilních uren požádalo hned 90 pacientů.
 

has TN.cz