neojblíbenější cíle

Česko čeká rekordní nával turistů! Připravte se, tady bude nejhůř

Českou republiku letos čeká mimořádně silná turistická sezóna. Podle odborníků bude největší zájem tradičně o hlavní město, ale oproti předchozím rokům se cizinci zaměří i na další města po celé republice. Přijet by jich měl rekordní počet. Podle odhadů utratí nejvíc za posledních šest let - až 170 miliard korun.

Tuzemskou ekonomiku letos čeká zlatá sezóna. Do Česka dorazí až 11 milionů zahraničních turistů. Nejvíc bude Němců, Rusů, ale i Slováků a návštěvníků z Asie. "Loni do České republiky přijelo přes deset milionů zahraničních návštěvníků. Každoročně od roku 2013 ten trend stoupá," potvrdila mluvčí Czech Tourism Renata Kasalová.

 

Mezi zahraničními turisty je největší zájem o hlavní město. Do Prahy jezdí neje kvůli památkám. "Hlavní důvod, proč k nám jezdí, je bezpečí, protože ČR patří mezi nejbezpečnější země a to sem turisty přivádí," vysvětlil mluvčí Asociace cestovních kanceláří ČR Jan Papež.

 

Mezi nejoblíbenější místa turistů přitom patří Český Krumlov, Brno, Znojmo nebo Liberec. Karlovy Vary jsou dokonce třetím nejnavštěvovanějším městem České republiky. "Jihočeský a Jihomoravský kraj také zaznamenává velké nárůsty. Třeba jihokorejští nebo čínští turisté jsou tu velmi frekventovaní," dodala Kasalová.

 

 

Turisticky vyhledávaná je stále častěji i dolní oblast Vítkovic - hlavně bývalý průmyslový areál Dolu Hlubina, koksovny a vysoké pece Vítkovických železáren. Areál je unikátní industriální památkou a nezaměnitelným symbolem Ostravy a celého Moravskoslezského kraje.

 

 

Co se hradů a zámků týče, vede Pražský hrad. Jen za loňský rok ho navštívilo bezmála osm milionů lidí. Hned za ním se stále většímu zájmu v posledních dvou letech těší i zámek Český Krumlov.

 

Enormní zájem a masový turismus zaznamenávají i Adršpašské skály nebo Lednicko-valtický areál, který už teď dosahuje maxima své kapacity.

Související témata:
Klára Pospíšilová/ lud TN.cz