Předsednictvo strany

Vedení ČSSD chce zůstat ve vládě, pro odchod bylo 11 členů z 42

Jaroslav Brousil
Jaroslav Brousil
Aktualizováno 19:11
23.8. 2019 12:26
Téma:

Sociální demokraté definitivně zůstanou ve vládě. Dnes si to odhlasovalo vedení strany. Podporu od špiček ČSSD dostal i kandidát na post ministra kultury Lubomír Zaorálek. Už předtím jednal poslanecký klub, který vyslovil podporu předsedovi strany, kterého ústecká buňka předtím vyzvala k rezignaci.

Že hlasování o odchodu z vlády proběhlo, potvrdil na tiskové konferenci po jednání předsednictva předseda strany Jan Hamáček. "Přítomno bylo 42 členů předsednictva, pro hlasovalo 11," řekl Hamáček.

 

O jeho konci v čele strany se vůbec nehlasovalo. Atmosféru na jednání vedení strany označil předseda sociální demokracie za přátelskou. Už dopoledne mu důvěru vyjádřil poslanecký klub, který nadále zůstává patnáctičlenný.

 

Spekulovalo se o budoucnosti Jaroslava Foldyny. Děčínský poslanec totiž v uplynulých dnech velmi otevřeně vedení ČSSD kritizoval a prozradil také, že by podpořil i rekonstruovanou vládu Andreje Babiše.

 

 

Ústecká ČSSD žádala Hamáčkovu rezignaci kvůli situaci okolo ministra kultury. Nominant ČSSD Michal Šmarda, kterého odmítal prezident Zeman, se nakonec nominace vzdal. Hamáček rezignaci odmítal a odkazoval na podporu z většiny regionů.

TN.cz