nehoda dítěte

Cyklista (14) nezvládl sjezd v Beskydech. Po pádu skončil v bezvědomí

Cyklista upadl v Beskydech do bezvědomí
Zdroj: ZZS Moravskoslezského kraje
Jan Houška
Jan Houška
Publikováno 30. 7. 2020
Téma:

Čtrnáctiletý cyklista zřejmě nezvládl prudký sjezd kopce v Beskydech a vážně se zranil. Chlapec po pádu z kola upadl do bezvědomí a musel být letecky transportován do nemocnice.

Ke zraněnému chlapci, vyjížděli záchranáři a horská služba ve středu odpoledne v Beskydech. Mladý cyklista nejspíše nezvládl prudký sjezd z kopce. Mladík byl podle svědků po pádu z kola v bezvědomí a porucha vědomí u něj trvala i po příjezdu záchranářů.

 

"Zasahující lékař LZS u dítěte zjistil vícečetná poranění v oblasti hlavy a končetin, vyslovil také podezření na poranění páteře,“ informoval mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl

 

Stav mladíka se jevil jako velmi vážný. Lékaři ho tedy zajistili krčním límcem a vakuovou matrací a následně převezli do nemocnice v Ostravě.

 

 

"Posádka pak za pomocí lanové techniky zajištěného pacienta dopravila na parkoviště pod svahem, kde proběhly další úkony před transportem do zdravotnického zařízení. Chlapec byl následně předán do péče lékařů urgentního příjmu Fakultní nemocnice v Ostravě,“ dodává Humpl

 

Řidič úmyslně srazil dvojici cyklistů. Nelíbilo se mu, jak jedou. Podívejte se na video:

 

 

TN.cz