Kontrola veterinářů

Čtvrt tuny závadného masa mířilo na tábor! Dětem mohlo ublížit

Závadné maso mířilo na tábor
Zdroj: Státní veterinární správa ČR
Závadné maso inspektoři znehodnotili barvou
Téma:

Na dětský tábor v Jihočeském kraji mířilo čtvrt tuny závadného masa a masných výrobků bez dokladů. Dodávka, která ho převážela, navíc neměla chladicí zařízení. Inspektoři nařídili jeho okamžitou likvidaci.

Inspektory Státní veterinární správy (SVS) přizvali ke kontrole dodávky, která v nevhodných podmínkách přepravovala maso a masné výrobky, na konci minulého týdne celníci. Zastavili ji na parkovišti na okraji Tábora.

 

Ukázalo se, že v dodávce není žádné chladicí zařízení. "To se také již projevovalo na přepravovaných produktech, které byly částečně rozmražené a vytékala z nich tekutina," uvedl mluvčí SVS Petr Vorlíček. Maso a výrobky navíc nebyly označené a chyběly doklady.

 

Kontroloři navíc zjistili, že přepravce není u veterinární správy registrován. Zásilka přitom mířila na dětský tábor. Obsahovala 105 kg vepřového, 62 kg drůběžího a 34 kg mletého nebaleného masa a také 50 kg masných výrobků, především párků.

 

 

Podle veterinářů mohlo maso dětem způsobit zdravotní potíže, proto ho znehodnotili barvou a nařídili jeho neškodnou likvidaci. "Za popsaná porušení zákona o potravinách hrozí provozovateli pokuta ve výši až jednoho milionu Kč. Ve věci byl podán také podnět k prošetření Krajské hygienické stanici," doplnil mluvčí.

Děti se na letním táboře přiotrávily jídlem. Reportáž ZDE:

epa TN.cz