Útok v autobuse

Lesbičky se odmítly líbat na povel. Čtyři chuligáni je brutálně zbili

Napadené dívky
Zdroj: facebook, Melania Geymonat
Téma:

Děsivý zážitek má za sebou letuška společnosti Ryanair a její přítelkyně. Když brzo ráno cestovaly londýnským autobusem, měla je napadnout skupina několika mladých mužů. Důvodem zřejmě byla jejich homosexualita. Incident už odsoudil starosta Londýna Sadiq Khan.

Na svou ranní jízdu londýnským autobusem zřejmě hned tak nezapomene 28letá Melania Geymonatová z Uruguaye. Se svou americkou přítelkyní Chris byla totiž napadena gangem mladíků ve věku 20 až 30 let.

 

Stalo se tak poté, co po dívkách začali házet mince a požadovali, aby se políbily. K tomu měli mít homofobní narážky. "Chtěli se dívat, jak se společně líbáme," popsala deníku Daily Mirror Melania. "Snažila jsem se situaci uklidnit, protože nemám ráda konflikty. Prosila jsem je, aby nás nechali," vysvětluje dívka.

 

Chris pak měli mladíci začít mlátit. "Zatáhla jsem ji k sobě a snažila se ji bránit, nakonec zmlátili také mě," líčí událost Melania, která si nepamatuje, zda nebyla v bezvědomí. "Cítila jsem krev, byla všude na mém oblečení i na podlaze," dodává.

 

 

Útočníci nakonec ještě dívky okradli a z autobusu utekli. Podle nich byli mladíci minimálně čtyři, jeden měl mluvit Španělsky. Melania se do Velké Británie přestěhovala teprve v únoru letošního roku. Podle jejich slov je to poprvé, kdy se stala obětí násilí.

 

Fotografii, kde je ona i její přítelkyně od krve, pak zveřejnila na sociální sítě. Údajně proto, aby zvýšila povědomí o násilí páchané na ženách a gayích.

 

 

Celým případem se už zabývá policie, útočníky se však zatím chytit nepodařilo. Londýnská policie teď prosí svědky, aby se jim ozvali. K události se vyjádřil také starosta Londýna Sadiq Khan. "Byl to odporný misogynistický útok. Útoky na LGBT+ komunitu nebudou v Londýně tolerovány," napsal politik na twitter.

pan TN.cz