Jiný kraj jiný mrav

Cukrářka skončila ve vězení za zákusky ve tvaru genitálií

Erotické sladkosti. Ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
michora
Zdeněk Michora
20.1. 2021 3:36
Téma:

Značné pozdvižení způsobil v Egyptě případ cukrářky, která na soukromou oslavu připravila zákusky ve tvaru penisu a pochvy. Poté, co se fotky z akce objevily na sociálních sítích, byla zatčena.

Oslava narozenin se uskutečnila v káhirském exkluzivním klubu. Na facebooku se poté objevily fotografie, jak několik žen pojídá zákusky nazdobené jako mužské a ženské přirození, informovala v úterý televize CNN.

 

Obrázky vzbudily velkou pozornost. Úřady pekařku vypátraly a policisté ji zatkli v jejím domě v Káhiře, kde sladkosti vyráběla. Vyšetřování případu se ujalo ministerstvo mládeže a tělovýchovy a oznámilo, že rozhodně nebude shovívavé, i když cukrářku z vazby propustili na kauci (v přepočtu necelých 7 000 korun).

 

Případ tvrdě odsoudili i představitelé nejvyšší egyptské islámské organizace Dar al-Ifta s tím, že takové sexuální narážky jsou zakázané a protiprávní a jde o "do očí bijící zneužívání společenských hodnot".

 

 

Nejde jen o cukrářku. Obdobně to schytaly ženy pojídající sladkosti erotických tvarů. A to jak od mnohých uživatelů sociálních sítí, tak v médiích, kde byl případ široce probírán v nejsledovanějších diskusních pořadech jako útok na „rodinné hodnoty“.

 

Naopak nemálo podporovatelů získal názor, že by se bezpečnostní složky měly spíše zabývat velmi častými sexuálními útoky na ženy. K dopadení násilníků přitom přistupují mnohem liknavěji, než tomu bylo v případě bleskového zatčení nebohé cukrářky.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz