hurá do kina

Cuky Luky Film vstupuje do českých kin!

18. května vykročí do českých kin slovenská crazy komedie Cuky Luky Film. Slovenská komediální dvojice Cuky a Luky v podání Petry Polnišové a Zuzany Šebové je známá z krátkých skečů a TV show Kredenc, kde parodují určitou skupinu žen. Jejich humor trefně a vlastně inteligentně poukazuje na současné dění a v jejich stylizaci povrchních a hloupých paniček mnohdy balancuje na absolutním pokraji divácké empatie. Přesto mají jejich skeče velký úspěch, což jen dokazuje, že oslovují a získávají široký okruh fanoušků. Celovečerního příběhu se režijně ujal český režisér Karel Janák (Snowborďáci, Rafťáci, Dvanáct měsíčků…) Mediálním partnerem filmu je Nova Cinema.

Bývalá Miss Slovensko 2004, Luky (Zuzana Šebová), v mnohém připomíná současné celebritky, které se i po uplynutí svých pěti minut slávy drží v záři reflektorů. Jejím protějškem je Cuky (Petra Polnišová) - neúspěšná blogerka závislá na „lajcích” a fanoušcích. Povrchní showbyznys odsuzuje, ale zároveň udělá cokoliv, aby se alespoň na chvíli stala jeho součástí.

Cuky a Luky jsou sice filmovou dvojicí, ale zároveň představují archetypy, které je možné vidět všude na Slovensku, v Čechách i ve světě. Cuky Luky Film si dělá legraci z celebritní smetánky, bulváru, komerce a v neposlední řadě také sám ze sebe. Divákům přinese originální, vtipný a funkční příběh vzniku snad nejznámějšího slovenského přátelství na pozadí absurdní snahy vyrobit z „běžné ženy” celebritu a zároveň představí Česku i Slovensku fenomén ženské komické dvojice. Ta je divákům známá například díky dvojicím Tina Fey & Amy Poehler či Abbi Jacobson & Ilana Glazer a je unikátní nejen na Slovensku, ale i v rámci světové komediální scény.

Petra Polnišová vystudovala loutkové herectví na VŠMU v Bratislavě. Dva roky působila v divadle Teatro Laboratorio Mangiafuoco v Miláně. Na Slovensku se stala členkou divadel GUnaGU v Bratislavě, L+S, Nová scéna a Aréna.

V televizi účinkovala v zábavném pořadu S.O.S., kde byla i scénáristkou a dramaturgyní. V roce 2007 si zahrála ve filmu Muzika, kde ztvárnila Miladu Bučičovou. Za tuto roli byla nominována na Národní filmové ocenění Slnko v sieti. V roce 2006 získala ocenění Talent roku, dostala také cenu Stana Radiča jako Objev roku, OTO 2007 v kategorii humorista, absolutní OTO 2007 a OTO 2009 v kategorii herečka. Čeští diváci znají Peťu Polnišovou ze seriálu ČT Doktor Martin.
Peťa je zároveň spoluautorkou scénáře filmu CUKY LUKY FILM.
 

TN.cz