Obchodní sdělení
Toto je obchodní sdělení. Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah.

Cviky pro zmírnění bolesti zad

Téma:

Nejlepším způsobem, jak si ulevit od bolesti zad, může být přiměřený pohyb. Zde je několik rad, které pomohou zůstat aktivní.

Pokud vás právě bolí záda, což je jeden z nejběžnějších typů tělesné bolesti, nejste v tom sami. Zjistit, jak bolest zmírnit, vám může pomoci znovu začít žít naplno.

Když pociťujete bolest, je zcela přirozené, že se snažíte příliš se nehýbat. Vždyť to přece bolí! Ale udržování aktivního životního stylu každý den je jedním z nejlepších způsobů, jak bolest zvládnout a předcházet jí. Dokonce i když nejprve nemáte právě příjemný pocit, stojí za to vytrvat, jelikož pohyb pomáhá zabránit zatuhnutí, udržuje svalovou sílu a napomáhá hojení.

Bolesti zad se můžete zbavit pomocí některých jemných pohybů a aktivit k procvičení zad. Znovu objevte radost z pohybu a nedovolte, aby vám v tom bolest zad bránila.


Ohnutí v zádech

• Lehněte si na záda a přitáhněte obě kolena k hrudníku

• Předkloňte hlavu tak, abyste cítili mírné, příjemné protažení

• Vydržte v této poloze 20–30 sekund

• Opakujte 5–10krát

Přitahování kolene k hrudníku

• Lehněte si na záda s pokrčenými koleny a s chodidly na podlaze

• Obě ruce dejte pod koleno jedné nohy a přitáhněte ho co nejblíže k hrudníku

• Podržte ho v této poloze 20–30 sekund a pak opakujte s druhou nohou

• Opakujte 5–10krát pro každou nohu

Více na www.voltaren.cz

Voltaren Forte je analgetikum ve formě gelu s účinkem proti bolesti až na 24h při aplikaci 2x denně ráno a večer. Tlumí bolest zad, svalů a kloubů, působí proti zánětu.

Pozorně si přečtěte příbalovou informaci. O správném použití se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem. Voltaren Forte 20 mg/g gel je lék k vnějšímu použití. Obsahuje diklofenak.
V případě otázek kontaktujte prosím: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Czech Republic s.r.o., Hvězdova 1734/2c, 140 00 Praha 4, mail: cz.info@gsk.com. Případné nežádoucí účinky prosím hlaste na: cz.safety@gsk.com. Ochranné známky jsou vlastněné nebo licencované skupinou společností GSK. © 2020 skupina společností GSK nebo poskytovatel příslušné licence.
Datum vypracování materiálu: 05/2020
PM-CZ-VOLT-20-00049

 

Související témata:
Komerční článek