Tragická nehoda

Cyklista (90) přejížděl rušnou silnici na Táborsku, srazilo ho auto

Sražení cyklisty na Táborsku - 2
Zdroj: Policie ČR
Téma:

Záchranáři zasahovali ve čtvrtek dopoledne na vytížené silnici I/3 u Tábora. Mezi Sezimovým Ústím a Planou nad Lužnicí srazila bílá toyota cyklistu. Devadesátiletého muže záchranáři převezli do nemocnice, následkům zranění ale podlehl.

Ke sraženému cyklistovi vyjížděly složky integrovaného záchranného systému krátce po 11. hodině. Osobní vůz značky Toyota devadesátiletého seniora srazil na hlavní silnici z Prahy do Českých Budějovic mezi Sezimovým Ústím a Planou nad Lužnicí.

 

GALERIE: Sražený cyklista na Táborsku

1
/
3
Zdroj: Policie ČR
Sražení cyklisty na Táborsku - 3

 

"Cyklista dle prvotního šetření vyjížděl z místa ležícího mimo vozovku a přejížděl přes uvedenou komunikaci," popsal srážku mluvčí jihočeských policistů Miroslav Doubek.

 

Zraněného muže ošetřili na místě zdravotníci a převezli jej do nemocnice v Táboře. "V odpoledních hodinách pak přišla bohužel smutná zpráva. Senior svým zraněním i přes veškerou nemocniční péči podlehl," prozradil Doubek.

 

 

Senior je 10. obětí dopravních nehod na jihu Čech a druhým cyklistou, který v kraji při nehodě zemřel. Přesnou příčinu a okolnosti nehody budou vyšetřovat táborští dopravní policisté.
 

vbo TN.cz