Lhostejnost

VIDEO: Cyklista dostal v Ústí za jízdy infarkt, lidé ho ignorovali!

Téma:

Přímo během jízdy na kole postihl sedmačtyřicetiletého muže v Ústí nad Labem infarkt. Stihl ještě zastavit, pak ale zkolaboval.

Řidič, který jel zrovna okolo, místo první pomoci pouze vystoupil, odtáhl kolo mimo silnici a odjel. Další člověk pak prošel bez jakékoli reakce. Zasáhly až dvě mladé ženy, které přivolaly pomoc.


Čtvrt na tři odpoledne. Cyklista pociťuje první potíže a zpomaluje. Sesedá z kola a je jasně vidět, že má co dělat, aby se udržel na nohou. V tu chvíli kolem projíždí auto, řidič vystupuje a kolabující cyklista, který přímo před ním padá na zem, ho vůbec nezajímá. Pouze odtahuje kolo mimo silnici, aby mohl projet.


Naprosto absurdní chování ale korunuje tento muž. Bezvládného muže na silnici obchází jako kdyby se nic nedělo a pokračuje i ve chvíli, kdy cyklistovi přibíhají na pomoc dvě mladé ženy.


Cyklista díky nim přežil, v nemocnici ho ale ještě nějaký čas budou dávat do pořádku. Obě mladé ženy za statečnost ocenil primátor Josef Zikmund. Zachránkyně dostaly od města hodinky s věnováním.


A "dáreček" čeká i na oba muže, kteří cyklistovi nepomohli. Policie už pracuje na tom, aby zjistila jejich totožnost. Neposkytnutí první pomoci je totiž trestný čin, za který hrozí až dva roky vězení.

Související témata:
pez, Martin Kočárek TN.cz