záchrana v horách

Cyklista spadl na Sněžce! Horská služba bojovala o jeho život

Cyklista spadl při cestě na Sněžku
Zdroj: Horská služba Krkonoše
K pádu cyklisty vyrazil i vrtulník
Téma:

V sobotu vyjížděla Horská služba k pádu cyklisty, který se vydal na Sněžku po Jubilejní cestě. Při příjezdu musela služba okamžitě zahájit resuscitaci. Muže se jim podařilo zachránit a vrtulníkem byl převezen do nemocnice v Trutnově. K podobnému případu vyjížděla i Horská služba v Beskydech.

K pádu cyklisty došlo v sobotu před půl třetí odpoledne na Jubilejní cestě. Muž zkolaboval přibližně sto metrů pod vrcholem Sněžky. Na místo vyjela Horská služba, která dostala sms zprávu z aplikace Záchranka.

 

"My jsme právě z Pece pod Sněžkou vyráželi k pádu cyklisty s odřeninami horních končetin. Po domluvě s dispečinkem linky 155 Královéhradeckého kraje jsme ovšem upřednostnili resuscitaci muže, ohroženého na životě," uvedl Jakub Novák, zasahující člen Horské služby Krkonoše.

 

Ještě před příjezdem Horské služby resuscitaci prováděla obsluha horní stanice pomocí automatizovaného laického defibrilátoru. "Ihned jsme pacienta převzali a pokračovali. Krátce na to dorazili naši kolegové z polské GOPR a do resuscitace se zapojili," popsal Novák.

 

 

Obnovování životních funkcí trvalo až do příletu vrtulníku Letecké záchranné služby z Hradce Králové. Poté se Horské službě muže podařilo zachránit. Lékaři mu dali potřebné léky a zajistily dýchací cesty. Vrtulník poté cyklistu transportoval do nemocnice v Trutnově.

 

 

Na pilno měla v sobotu také Horská služba Beskydy. Muže v bezvědomí našli dva cyklisté, kteří mu poskytli první pomoc a zprůchodnili dýchací cesty. 

 

"Na předpokládané místo vyrazily hlídky HS z Frýdlantu a Javorového a vrtulník LZS Ostrava. Pacient byl nalezen ve velmi špatném stavu a v bezvědomí. Ihned bylo Horskou službou zahájeno ošetřování a byl naveden vrtulník LZS Ostrava na místo události," uvedla Horská služba na svém webu. Po ošetření vrtulník odvezl cyklistu do nemocnice v Ostravě.

 

GALERIE: Horská služba zachraňovala cyklistu na Sněžce

1
/
3
Zdroj: Horská služba Krkonoše
Cyklista spadl při cestě na Sněžku

reg TN.cz