ŠÍLENÉ ZÁBĚRY

Ostrava: Cyklista vybržďoval kamion! Nebezpečný manévr zachytila kamera

Kristýna Svobodová
Kristýna Svobodová
21.7. 2021 10:05
Téma:

Vybrzdit několikatunové nákladní auto se minulý týden rozhodl cyklista na křižovatce v Ostravě. Na silnici se cítil ohrožený, a proto náklaďák přinutil zastavit. Následně zavolal policii, která se aktuálně incidentem zabývá.

Nebezpečnou situaci zachytila městská kamera na křižovatce ulic Rudná a Vratimovská v Ostravě v pátek. Na videu je vidět cyklistu na kraji jízdního pruhu, kterého předjíždí náklaďák. Jenže 57letý kolař se obřím autem cítil být ohrožen a vzniklou situaci se proto rozhodl rázně řešit.

 

“Ještě v křižovatce znemožnil později zjištěnému 35letému řidiči nákladního vozidla pokračovat v další jízdě. Toho přinutil, aby zastavil své vozidlo,“ uvedl mluvčí městské policie v Ostravě Jindřich Machů.

 

 

Starší cyklista chtěl svým jednáním 35letého řidiče několikatunového kolosu zřejmě vytrestat. Jakmile byl těsně před ním, kolo prudce zabrzdil. Nebýt pohotové reakce řidiče, došlo by nejspíš k tragické srážce.

 

Totožnost obou mužů policisté znají. Když se totiž cyklistovi podařilo na jedné z nejfrekventovanějších dopravních tepen Ostravy zastavit, zavolal na linku 158. 

 

Incidentem se zabývá odbor dopravy ostravského magistrátu a řeší ho jako přestupek.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz