Tragická nehoda u Sedlece

Cyklista vjel dodávce přímo pod kola. Na místě zemřel

Tragická nehoda u Sedlece - 2
Zdroj: Policie ČR
Téma:

Tragická nehoda zastavila v pátek odpoledne dopravu na jedné z hlavních tepen skrze Jihočeský kraj, silnici I/20 z Českých Budějovic do Písku. Padesátiletý cyklista u obce Sedlec nedal přednost autu na hlavní silnici. Řidič už srážce nemohl zabránit.

Policisty k nehodě volali v pátek po půl čtvrté odpoledne. Padesátiletý cyklista se pravděpodobně nepodíval vlevo a vjel z polní cesty přímo pod kola dodávky Mercedes Vito, která jela z Českých Budějovic směrem na Vodňany.

 

GALERIE: Tragická nehoda u Sedlece

1
/
4
Zdroj: Policie ČR
Tragická nehoda u Sedlece - 4

 

"Řidič uvedeného vozidla již nemohl zastavit a cyklistu svou pravou přední částí vozidla srazil. Po střetu se osádka snažila těžce zraněnému muži pomoci, v čemž pokračovali i přivolaní záchranáři," informoval mluvčí jihočeských policistů Milan Bajcura.

 

Přes veškerou péči se ale padesátiletého muže nepodařilo zachránit a na mnohočetné polytrauma na místě nehody zemřel. Provoz na jednom z nejvytíženějších tahů v jižních Čechách byl kvůli vyšetřování nehody zastaven.

 

 

"Od počátku roku se uvedený cyklista stal 9. obětí na jihočeských silnicích, v tomto týdnu již druhou," upozornil policejní mluvčí Bajcura.

vbo TN.cz