nezodpovědné chování

Muž vjel na přejezd za odjíždějícím vlakem. V tu chvíli se přiřítil další!

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Publikováno 27. 3. 2020
Téma:

Neuvěřitelný hazard s životem natočil řidič před přejezdem v Březhradě v Hradci Králové. Závory byly dole a svítila světelná signalizace. Těsně před přejezdem stál muž s bicyklem, který ihned poté, co projel nákladní vlak, objel závoru a vjel na koleje. V tu chvíli se z druhé strany vyřítil další vlak!

Video natočil palubní kamerou řidič ve čtvrtek. Stál zrovna před železničním přejezdem v Březhradě v Hradci Králové - světelná signalizace byla spuštěná a závory byly dole. Těsně za nimi stál cyklista, který čekal, až projede nákladní vlak.

 

Netrpělivě přitom vyhlížel konec soupravy a ihned po projetí posledního vagónu se odrazil a vjel na přejezd, aniž by se rozhlédl na obě strany a počkal, až přestane svítit červená a zvednou se závory.

 

Na poslední chvíli otočil hlavu doleva, díky čemuž zjistil, že z druhé strany jel další vlak - tentokrát osobní. Jen tak tak stačil zastavit, přičemž mu souprava přejela přímo před nosem. Muž tak díky obrovskému štěstí unikl o vlásek smrti.

 

 

Dopustil se nicméně přestupku, kterým se nyní bude zabývat policie. Redakce TN.cz se obrátila na policejní mluvčí Ivu Kormošovou, která potvrdila, že video policisté viděli a případ začnou vyšetřovat.

 

"I vteřina může rozhodnout o tom, zda natočíte poučné video, nebo zážitek co byste už z paměti nikdy nedostali," okomentoval situaci na videu jeho autor.

TN.cz