Vyhrocený konflikt

Cyklista zavadil o běžícího psa, jeho páníček ho brutálně zbil!

Rvačka
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační snímek
Téma:

Opravdu nečekané rozuzlení měl o víkendu rodinný cyklovýlet do lesoparku v pražských Letňanech. Otec rodiny se vyhýbal psovi, poté ho majitel zvířete brutálně napadl.

Rodina si do lesoparku vyrazila v sobotu ráno. Místo je populární nejen mezi cyklisty, ale také pejskaři. A i když tu psi nemusejí běhat na vodítku, majitelé by je stále měli mít pod kontrolou.

 

"Toho ale nedbal muž, který zde svého psa venčil. Ten nečekaně vběhl do trasy pětatřicetiletého cyklisty, který se snažil zabránit přímému střetu prudkým brzděním a nakonec o běžící zvíře pouze lehce zavadil," popsala mluvčí pražských strážníků Michaela Teplá.

 

I to ovšem majitele zvířete vytočilo k nepříčetnosti a cyklistu začal mlátit hlava nehlava. Vyhrožoval přitom i jeho synovi, který se tátu snažil bránit. Mužova manželka zatím volala na tísňovou linku o pomoc.

 

 

"Přestože se strážníci na místo dostavili neprodleně, útočník stihl ujet svým osobním vozidlem, které měl zaparkované opodál. Strážníci cyklistovi, který měl krvácivé zranění a stěžoval si na silnou bolest hlavy, poskytli první pomoc a přivolali záchrannou službu. Ta muže převezla do nemocnice," doplnila Teplá.

 

Celý případ už řeší státní policisté.

pez TN.cz