Sluníčko lákalo ven

Cyklisté se srazili, další spadli z kola. Záchranáři jich ošetřili desítky

zraněný cyklista
Zdroj: Horská služba Jeseníky
Ilustrační foto
Eva Pavelková
Eva Pavelková
Publikováno 10. 5. 2020
Téma:

Teplé a slunečné počasí vylákalo o prodlouženém víkendu cyklisty na projížďku. Jenže také přidělalo práci záchranářům, kteří museli desítky z nich ošetřovat. Jen v Moravskoslezském kraji se v sobotu zranilo 15 cyklistů, většina z nich spadla z kola.

Prvního cyklistu záchranáři ošetřovali v sobotu už v půl sedmé ráno na Frýdecko-Místecku, 34letý muž si přivodil zranění hlavy. Dopoledne se zranil také 47letý muž, který jezdil v bike parku v Karlově na Bruntálsku. Utrpěl zranění hrudníku a horní končetiny.

 

"Dalších 13 zraněných potřebovalo pomoc záchranářů mezi 15. a 23. hodinou.  Nejprve pád 81letého cyklisty s poraněním hrudníku na Frýdecko-Místecku, v půl páté dalších dvou na Novojičínsku a Bruntálsku (oba středně závažná poranění)," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

 

O hodinu později se opět v Karlově zranil devítiletý chlapec. S těžkým poraněním dolní končetiny ho musel do nemocnice v Ostravě přepravit vrtulník. Další devítiletý cyklista utrpěl zranění v Ostravě, stejně jako 57letá žena. Na cyklostezce na Bruntálsku pak z kola spadla žena středního věku.

 

 

Vícečetná poranění si přivodila 45letá cyklistka v Ludgeřovicích na Opavsku, poranění hlavy 65letá žena v Bohumíně, zranilo se také 15leté dítě ve Frenštátu na Novojičínsku.

 

Poslední dva výjezdy ke zraněným cyklistům pak byly na Frýdecko-Místecko. V půl desáté večer se dva muži na kolech srazili. 53letý muž byl ošetřen s podezřením na otřes mozku, 56letého s vážným zraněním hlavy převezli záchranáři do ostravské nemocnice. Posledním zraněným cyklistou byl v sobtou 65letý muž.

TN.cz